نزدیك به ۶ هزار قلم داروی بدون مجوز از یك عطاری در جوانرود كشف شد

به گزارش فست فود باز ایرنا- رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: پنج هزار و ۸۰۰ قلم انواع داروهای قاچاق، تقلبی، خارج از شبکه رسمی توزیع و دست ساز از یک مغازه عطاری در شهرستان جوانرود کشف و توقیف شد.
دکتر «کیومرث رحیمی» روز شنبه به ایرنا اضافه کرد: کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی به همراه مامورین پلیس امنیت عمومی جوانرود این میزان داروی بدون مجوز را کشف کردند.
وی گفت: صاحب مغازه تعدادی از داروها را در خودرویی که مقابل مغازه پارک شده بود نگهداری کرده و در هنگام فروش از محل نگهداری خارج می کرد که خودرو با دستور مقام قضایی بازرسی و مقدار قابل توجهی دارو در آن مشاهده و داروها توقیف شد.
رییس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: پرونده این کشف برای درنوردیدن مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.
وی گفت: عطاری ها فقط مجاز به عرضه انواع گیاهان و عرقیات هستند و عرضه هرگونه دارو، انواع داروهای دست ساز و خارج از شبکه رسمی توزیع، داروهای مخدر و روانگردان و نیز اقدامات پزشکی در عطاری ممنوعست.
رحیمی اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن ۰۸۳۳۴۲۷۸۵۴۱ بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی لازم به عمل آید.
شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

منبع: