تبلیغات اسلامی گناوه: برگزاری برنامه های تجمعی درماه رمضان ممنوع می باشد

اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیات مذهبی گناوه در اطلاعیه ای اعلام کردند: باتوجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و وضعیت قرمر این شهرستان، برپایه ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا، تمامی برنامه های ماه مبارک رمضان که جنبه تجمعی و همایش دارند، ممنوع می باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: این ابلاغیه در اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ سلامت جان عموم جامعه صادر گردیده است و تا زمانی که وضعیت کرونایی شهرستان قرمز باشد، قابل اجرا می باشد.
در این بیانیه از روحانیون، ائمه جماعات مساجد، مبلغان، مسؤلان هیات های مذهبی، بانیان مساجد و حسینیه ها خواسته شده است، از برگزاری نماز جماعت، مجلس سخنرانی، جلسات ختم قرآن و هرگونه اجتماع مذهبی تا تغییر رنگ بندی و بهبود شرایط کرونایی پرهیز کنند.
در این بیانیه آمده است: همینطور در مساجد برای اقامه نماز به صورت فرادا باز باشد، مساجد بین ساعت ۲۱ تا ۲۲ مبادرت به پخش ادعیه ماه مبارک رمضان از راه بلندگوهای مساجد کنند، هر هیات در محل مسجد و حسینیه یک برنامه به صورت مجازی در دستور فعالیتهای خود قرار دهد، محافل انس با قرآن به صورت ویژه و مجازی در مساجد برگزار گردد و هر امام جماعت مسجد بسته فرهنگی را در گروه مجازی مسجد ارسال نماید.
اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیات مذهبی شهرستان گناوه از هیات های مذهبی خواستند که در محله خود نیازمندان را شناسایی و بسته معیشتی و فرهنگی اهدا کنند و مسؤلان فرهنگی پویش هر خانه یک رمضان را در فضای مجازی در دستور کار تبلیغاتی خود قرار دهند.
در آخر این بیانیه تاکید شده است: اگر شهرستان از وضعیت قرمز خارج شد و در رنگ بندی نارنجی قرار گرفت همه برنامه ها به صورت رسمی و حضوری در ماه مبارک رمضان قابل اجرا می باشد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.