۱۶۳ بیمار كووید۱۹ در شاهرود بستری هستند

به گزارش فست فود باز رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: ۱۶۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش های ویژه بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری و تحت مراقبت و درمان هستند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، رضا چمن روز دوشنبه با بیان این خبر به رسانه ها اضافه کرد: طی شبانه روز گذشته تعداد ۲۸۲ بیمار با علائم مشکوک به مراکز درمانی و اورژانس شهرستان های شاهرود و میامی رجوع کردند که از این تعداد ۳۳ بیمار کووید۱۹ بستری شدند.
وی از شناسایی ۱۰۵ مورد جدید قطعی مبتلا شدن به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اطلاع داد و عنوان کرد: طی همین بازه زمانی ۱۰ بیمار بهبودیافته از بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود مرخص شدند.
چمن با اشاره به اینکه این آمار و ارقام نشانگر این است که باید هشدارها را حیاتی تلقی نمود، اظهار داشت: مردم مخاطب اصلی هشدارها هستند اما مسئولان هم باید از هرگونه تجمع، گردهمایی، برگزاری نشست های اداری و افتتاح طرح ها پرهیز کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ایجاد موج جدید را حاصل دید و بازدیدهای عید، مسافرت ها، و برگزاری آیین های عروسی و عزا دانست و اظهار داشت: تجربه ۱۴ ماه اخیر نشان داد موج همه گیری به آسانی آغاز و به سختی کنترل و مهار می شود و به کندی فروکش و سیر نزولی پیدا می کند.
به گفته وی، همه مردم و مسئولان باید با رعایت تمام موارد شیوه نامه های بهداشتی تلاش کنند تا زنجیره انتقال ویروس قطع گردد.
بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، الان شهرستان شاهرود در وضعیت قرمز و شهرستان میامی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با شناسایی ۲۳ هزار و ۳۱۱ بیمار جدید کرونا در کشور رکورد مبتلایان شناسایی شده روزانه شکسته شد و با فوت ۲۷۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۴ هزار و ۷۶۴ نفر رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، سیما سادات لاری روز دوشنبه اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۳ فروردین) بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۲۳ هزار و ۳۱۱ نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۸۸۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۹۳ هزار و ۴۵۲ نفر رسید.

منبع: