سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا: رنگ بندی جدید كرونائی حقیقت ندارد

فست فود باز: علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره رنگ بندی سیاه و فوق قرمز کرونائی اظهار داشت که باید توجه داشت که مبنای اعلام رنگ ستاد ملی مقابله با کروناست و رنگ بندی جدید اعلام شده حقیقت ندارد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، رئیسی پنجشنبه شب در یک گفت وگوی تلویزیونی با بیان این خبر اضافه کرد: رنگ سیاه و فوق قرمز در رنگ بندی کرونائی به این معنا بوده که وضعیت قرمز است، اما شاخص آمار مبتلاشدن و بستری کرونا بیش از قرمز می باشد.
رئیسی افزود: باید رنگ بندی اعلام شده ستاد ملی مقابله کرونا که از طرف وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ می شود، ملاک قرار گیرد البته از نظر تحلیل آماری در ۶۳ شهر فاکتورهای کرونا بالاتر از قرمز است اما در رنگ بندی قرمز شدیدترین محدودیت اعمال شده و در این شهرها محدودیت های جدیدی اعمال نمی گردد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همین طور با اعلان اینکه ما باید برای اجرای محدودیت ها بیشتر تلاش نماییم، اظهار داشت: شاخص ها نشان میدهد میزان رعایت پروتکل ها درحال افزایش است و باید محدودیت ها به دقت اجرائی شوند.
رئیسی در ادامه به موضوع واکسیسناسیون در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: عرضه واکسن در دنیا کم است و ما از شروع سال قبل درگیر تامین واکسن کرونا بودیم و مذاکرات را انجام دادیم و قول های بسیاری داده شد.
او افزود: از قرارداد ۲ میلیون واکسن روسی اسپوتنیک وی، ۴۲۰ هزار دوز واکسن دریافت کردیم، همین طور ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز از کوواکس خریداری کردیم اما شرکت های تامین کننده سبد کوواکس بدعهدی کردند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: ما قول داده بودیم ۱.۳ میلیون نفر را تا آخر سال ۹۹ واکسن بزنیم که تا اختتام فروردین این وعده عملی می شود و فاز یک واکسیناسیون به پایان می رسد.
رئیسی همین طور درباره واکسن های ایرانی نیز اضافه کرد: پاستور از نیمه اردیبهشت ماه می تواند واکسن تولید نماید و در اختیار ما قرار دهد و قراردادهای خرید خارجی خوبی منعقد شده است و در اردیبهشت ماه گشایش خوبی اتفاق خواهد افتاد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در آخر اظهار داشت: همین طور به بخش خصوصی برای واردات واکسن مجوز داده شده است.

منبع: