تست كرونایی ۵۰ درصد بیماران مشكوك در خراسان شمالی مثبت می شود

به گزارش فست فود باز رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی اظهار داشت: هم اکنون تست افزون بر ۵۰ درصد از بیماران مشکوک به ویروس کرونا در این استان مثبت می شود.
به گزارش خبرنگارایرنا، دکتر سید احمد هاشمی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود:: با تداوم روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ در خراسان شمالی حدود ۷۰ درصد از تخت های بیمارستانی پیشبینی برای این بیماران پر شد.
وی افزود: برای پذیرش بیماران مازاد، بیمارستان تأمین اجتماعی بجنورد هم برای بستری این بیماران آماده سازی شد تا در صورت نیاز بخشی از بیماران کرونایی استان به این بیمارستان انتقال یابند.
دکتر هاشمی تصریح کرد: برای شناسایی بیماران کووید ۱۹ و جداسازی آنها از جامعه، تست گیری از بیماران مشکوک همچنان ادامه خواهد داشت و از مردم خواست تا در صورت داشتن علائم مشکوک به ویروس کرونا خویش را قرنطینه کنند.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان خراسان شمالی اظهارداشت: با وجود روند صعودی آمار بیماران کرونایی و احساس احتیاج به فضای بیشتر برای بستری این افراد، همچنان عادی انگاری کرونایی در این خطه شمالشرق کشور ادامه دارد به صورتی که رعایت پروتکلهای بهداشتی به زیر ۷۰ درصد رسید.
دکتر هاشمی به عادی انگاران کرونایی در استان اخطار داد که در صورت عدم تغییر رفتاری، باید در ایام آینده شاهد بستری افراد بیشتری از بیماران در بیمارستان های استان و روند رو به رشد مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان باشند.
مرگ پنج بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خویش را از دست دادند که مرگ این تعداد بیمار کرونایی در سه ماهه گذشته بی سابقه بود.
وی افزود: همینطور در این زمان ۹۸ بیمار جدید هم در بیمارستان های استان بستری شدند تا تعداد آمار کرونایی استان خراسان شمالی به ۴۱۸ نفر برسد.
بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد شیوع یافت و این استان تا بهمن ماه ۹۹ سه فاز از این ویروس را پشت سر گذاشت و با عادی انگاری کرونایی از اواسط فروردین ماه سالجاری این استان وارد فاز چهارم این بیماری شد به صورتی که از آغاز فروردین ماه سالجاری تابحال ۲۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند که به نظر می آید در نوع خود این تعداد مرگ ناشی از کووید ۱۹ در کمتر از یک ماه در استان خراسان شمالی بی سابقه بود.

منبع: