اتباع خارجی متقاضی سفر به هرمزگان مشمول محدودیت های كرونائی می شوند

به گزارش فست فود باز مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری هرمزگان اظهار داشت: اتباع خارجی متقاضی سفر به این استان هم به مانند شهروندان ایرانی مشمول محدودیت های کرونائی می شوند.
ارسلان بهاری میمندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برخی اتباع خارجی برای سفر به هرمزگان و جزیره های استان سوال هایی دارند که باید بطور کلی گفت این اشخاص نیز باید پروتکلهای بهداشتی و محدودیت کرونائی را رعایت نمایند.
وی وزارت کشور افزود: بطور معمول مهاجرین خارجی شرکت کننده در طرح آمایش وزارت کشورر برای تردد به استانها باید از استانداری و فرمانداری محل سکونت و فعالیت خود نامه گرفته و سپس عازم شوند که مسئولان در ابتدا شرایط استان مقصد در زمان شیوع ویروس کرونا را برای آنها بیان می کنند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری هرمزگان افزود: کرونا مساله ای است که همه افراد بایستی به آن توجه نمایند برای اینکه محدویت های فراوانی برای انسان به همراه داشته و سفر در این شرایط مخاطره های خاص خودرا دارد.
این روزها حال هرمزگان هیچ خوب نیست و هر روز شماری از مردم این استان قربانی ویروس کرونا می شوند و گویی هدف این ویروس، ستاندن جان تمام مردم و زخم زدن به قلب و روح همه خانواده ها است که اینطور ناجوانمردانه می تازد و لحظه به لحظه بر تعداد قربانیانش اضافه می کند.
استان هرمزگان این روزها شرایط بسیار بحرانی را از نظر وضعیت شیوع و ابتلای مردم به کرونای جهش یافته انگلیسی سپری می کند که ماحصل بی توجهی های تعدادی از مردم در هفته های گذشته است که هشدار آن از مدت ها پیش از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی داده شده بود و امروز با وجود تعطیلی خیلی از مشاغل و خلوت شدن خیابان ها، هنوز این ویروس تاجدار با قدرت هر چه تمامتر می تازد و هر روز رکورد تازه ای از مبتلاشدن و مرگ و میر را به ثبت می رساند.
سرعت انتشار ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی به حدی بالا است که هر گونه تجمع در فضای باز نیز سبب گسترش بیماری خواهد شد و از همین روز نیز بر پرهیز جدی مردم هرمزگان از برگزاری هرگونه تجمع تاکید می شود.
آمارهای اعلام شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حکایت از آن دارد که شرایط بسیار وخیم تر و بحرانی تر از آن چیزی هست که تعدادی از مردم تصور می کنند و در صورتیکه همدلی مردم برای شکست این ویروس منحوس نباشد، باید انتظار شرایط بسیار بدتری را در هفته های آتی داشت.
بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، به جز شهرستان های بستک، بشاگرد، سیریک و بوموسی، دیگر مناطق هرمزگان قرمز و نارنجی هستند وبرخی از نقاط روستایی همچون سیاهوی بندرعباس در قرنطیه قرار گرفته است.

منبع: