واكسیناسیون عمومی كرونا با قشر سالمند در استان سمنان شروع می شود

فست فود باز: ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی مقابل ویروس کرونا از فردا چهارم اردیبهشت با سالمندان در استان شروع می شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، نوید دانایی شامگاه جمعه به رسانه ها اضافه کرد: واکسیناسیون عمومی مقابل کرونا در اولین مرحله با سالمندان بالای ۸۰ سال برنامه ریزی شده است.
وی بیان کرد: برای دریافت واکسن، این افراد نیازی به ثبت نام نیست و رابطان بهداشت از مراکز بهداشتی با افراد دارای شرایط تماس می گیرند و نیازی به مراجعه حضوری شهروندان نیست.
دانایی با اشاره به اینکه واکسیناسیون عمومی به ترتیب سن انجام می شود، اشاره کرد: واکسیناسیون گروه های هدف شامل کارکنان حوزه درمان، بیماران خاص، افراد در خانه های سالمندان، جانبازان و پاکبانان، در استان سمنان تا ۸۰ درصد اجرا شد و تا روز یکشنبه پنجم اردیبهشت تکمیل می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته ۵۳ بیمار کرونائی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه در ۶ شهرستان استان بستری شدند.
وی اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا پنج هزار و ۵۵۸ نفر در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه به این بیماری مبتلا شده اند.
براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونای استان، تمامی شهرستان های استان سمنان قرمز و تنها شهرستان آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارد.
طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، در ۲۴ ساعت گذشته (از دوم الی سوم اردیبهشت ۱۴۰۰) برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه این دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام نمود: تا حالا ۲ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۰۹ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۸۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۸ هزار و ۷۴۶ نفر رسیده است.
به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه در اطلاعیه ای درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از مبتلاشدن به کووید ۱۹ و تعداد واکسن های تزریق شده اعلام نمود: تا کنون ۵۶۳ هزار و ۸۱۰ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۵۴ هزار و ۷۰۰ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷۱۸ هزار و ۵۱۰ دوز رسید.

منبع: