تبادل كرونای هندی در لابه لای قاچاق انسان

ایرنا- قاچاق انسان در مرزهای سیستان و بلوچستان انگیزه حضور و شیوع ویروس کرونای جهش یافته هندی را برای ورود به کشور قوت بخشیده است.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا نابسامانی کشورهای همسایه و مسیر ترانزیتی برای عبور از ایران و رسیدن به اروپا همیشه مرزهای شرقی را تبدیل به گذرگاه اتباع و مهاجران خارجی به ویژه افغانستانی و پاکستانی کرده، مهاجرانی که راه عبور قانونی شان بسته و با تدبیر گروه های قاچاق و قاچاقچیان حرفه ای و با روش های خاص وارد کشور شده و راه شهرهای ایران را برای سکونت برگزیده یا برنامه خروجشان از مرزهای غربی و شمال غربی برای رسیدن به اروپا و امریکا را در پیش می گیرند.

موضوع قاچاق انسان و آمار غیر رسمی اش که از ورود مهاجران غیرقانونی به سیستان و بلوچستان از افغانستان و پاکستان حکایت می کند بغیر از تبعات این تجارت خارج از معیار و لطمات انسانی، اخلاقی و اقتصادی مخربش نگرانی دیگری نیز دارد نگرانی که از پارینه با آمدن کرونا اوج گرفت و هم اینک با نوع جهش یافته هندی آن به اوج خود رسیده است.

حال دوگانگی این تجارت سودآور و قاچاقچیانی که کارشان تعطیلی نمی شناسد در کنار سلامتی مردم و ویروس کرونای هندی که رحم سرش نمی گردد و موتاسیون ها (جهش) پیدا کرده ما را برآن داشت به بررسی بیشتر این مساله بپردازیم.
کنترل مرزها

مسوولان سیستان و بلوچستان هم از لحظه نخست به موضوع نظارت بر مرزها اشراف داشتند و در نشست ستاد استانی کرونا که پس از پیچیده شدن خبر کرونا هندی و مصیبت های وارده بر آن کشور بود برنامه های لازم را طرح ریزی کردند بطوریکه معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به سبب امکان شیوع ویروس جهش یافته کرونا هندی ورود اتباع خارجی به داخل کشور از مرزهای رسمی این استان ممنوع ولی خروج آنان آزاد است.

محمدهادی مرعشی با تاکید براینکه تمامی مرزهای رسمی سیستان و بلوچستان شامل هوایی، دریایی و زمینی و ترددهای مرزی ضمن اینکه باید با دقت کنترل شود دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر نیز تیم های مستقر خود در مبادی ورود مرزها را تقویت نمایند اظهارداشت: قرار گاه قدس نیروی زمینی سپاه رایزنی هایی با مرزبانی کشورهای همسایه، ارتش پاکستان و دفتر نمایندگی وزارت خارجه انجام و اعلام کنند که ما مرزهای رسمی را برای ورود اتباع خارجی بسته ایم.

او با اعلان اینکه وقتی کنترل صورت گیرد هیچ جنبده ای نباید تردد کند اظهار داشت: قاچاق از سوخت گرفته تا اتباع خارجی و مواد مخدر انجام نخواهد شد چونکه برخوردها سخت گیرانه و برای جلوگیری از ترددها همچون ایام خاص جدی خواهد بود تا به سیستم سلامت کشور کمک و برمبنای آنچه وظیفه ماست از ورود بیماری به ایران جلوگیری نماییم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز در یکی از گفت وگوهایش با خبرنگار ایرنا به موضوع تشدید نظارت در مرزها اشاره و بیان کرد که هیچ نوع پروازی از هندوستان به استان صورت نمی گیرد و ورود مسافر هندی به استان بوسیله مرزها نداریم اما بر طبق دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی مبادی رسمی ورود اتباع خارجی به استان تحت نظارت شدید قرار گرفته است تا از بروز هرگونه مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

ترددهای ضروری در مرز

البته معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز به یکسری استثنائات هم اشاره نمود و اظهار داشت: مراکز نظامی ما برمبنای پروتکل ها و افرادی که در حقیقت باید تردد سیاسی را انجام دهند این ها با هماهنگی ستاد کرونا که آنهم بصورت قلیل خواهد بود، امکان تردد دارند.

مرعشی اضافه کرد: حضور تیم های دانشگاه های علوم پزشکی در پایانه های رسمی و ۶ بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان لازم است همین طور باید ترددها در این پایانه و بازارچه ها را محدودتر کرده و حتما برنامه ریزی ها دراین زمینه انجام و به مدت ۱۰ روز محدودیت تردد برای کامیون ها نیز ایجاد شود.
او اشاره کرد: رانندگان و کمک رانندگانی که وارد کشور می شوند حتما باید تحت کنترل سامانه بهداشت قرار گیرند در شهرستان ها نیز فرمانداری ها این مساله را پیگیری و نظارت بر عملکرد دستگاهها داشته و گزارش لازم را عرضه کنند.
ترددهای غیررسمی در مرز

تا اینجا گزارش هر چه گفتیم حالتی رسمی داشت و از مرزهایی می اظهار داشت که حدود مشخص دارند و نظارت ها بر آنها شدید می باشد به شکلی که گفته های معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان هم در بدو گزارش بر این مساله اصرار کرد که تمام مرزهای دریایی و زمینی و هوایی با دقت کنترل خواهد شد اما خطر واقعی در مرزهای غیر رسمی است که قاچاقچیان از آنها برای قاچاق و جابجایی غیرقانونی کالا و انسان استفاده می نمایند.

مسیر قاچاق انسان از بخش های مختلف سیستان و بلوچستان متفاوت می باشد یا کوه ها و ارتفاعات شرقی و جنوبی محل عبور آنان است یا دیگر مناطق مرزی، معمولاً اتباع خارجی که بصورت غیرقانونی از شمال استان وارد کشور می شوند مقصدشان بیشتر زاهدان و مشهد است و مهاجرانی که از مرزهای پاکستان وارد منطقه بلوچستان می شوند بیشتر به سمت یزد، هرمزگان و کرمان می روند و آنان که برنامه ریزی طولانی مدت دارند مرزهای غرب و شمال غرب را برای مهاجرت به اروپا برمی گزینند.

م. حسینی راننده یکی از خودرو های معروف به شوتی در بیان جزئیات قاچاق انسان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جابجایی اتباع خارجی یا بوسیله وانت و یبا سواری انجام می شود که هر بار حداقل ۱۷ تا ۲۰ نفر امکان حمل بوسیله خودرو سواری وجود دارد به صورتی که سه نفر جلو، پنج تا هفت نفر در صندوق عقب و بقیه در صندلی عقب سوار می شوند البته در مسیرهای مختلف این افراد خودروی را عوض می کنند تا به مقصد برسند.

احمد، کارگر تبعه افغانستان که از سخن گفتن طفره زیاد می رفت از نحوه ورودش به مرزهای ایران اظهار داشت که راهنمایان افغان و ایرانی گروه چندین نفره ما را به مرز رسانده و پس از طی مسیر پرپیچ و خم بوسیله ۲ تا سه خودروی شوتی خودرا به خانواده ام در یکی از استان های مرکزی ایران رساندم.

پس از سخنان این راننده و مهاجر غیر قانونی که جزوی از مجموعه قاچاق انسان هستند تصور نماییم که حداقل ۱۵ نفر در یک خودروی سواری تنیده درهم و آن هم در وضعیت کرونا هندی چه اوضاعی می شود ؟ آیا می توان امیدوار بود که کرونا جهش یافته هندی از مرزها عبور نکند؟
انسداد واقعی در کل مرز یکهزارو ۲۰۰ کیلومتری سیستان و بلوچستان

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه مرگ و میر ویروس جهش یافته هندی بسیار بالاست اظهار داشت: اگر این ویروس از مرزهای شرقی وارد شود نگران این هستیم که اتفاق های خیلی بدی در سیستان و بلوچستان رخ دهد بنا بر این باید مراقبت جدی صورت گیرد.
حسینعلی شهریاری با تاکید بر اینکه خواهش مان از مرزبانان، عزیزان سپاه و تمام نیروهای امنیتی و انتظامی این است که مراقبت جدی داشته باشند و اجازه ندهند هیچ نوع ترددی به داخل سیستان و بلوچستان صورت گیرد اضافه کرد: اگر این استان گرفتار شود در نهایت کل کشور درگیر خواهد شد و مشکل فقط به این خطه ختم نمی گردد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر نظارت مرزبانی و سپاه اگر قسمتی از مرز به ارتش واگذار شود می تواند در این رابطه کمک کنند باشد، اشاره کرد که انسداد واقعی در سراسر مرز یکهزار و ۳۰۰ کیلومتری استان علاوه بر اقدام های فیزیکی، با تجهیزات الکترونیکی نیز صورت گیرد.
خطاب به قاچاقیچان

قاچاق انسان که پس از قاچاق موادمخدر و اسلحه سومین تجارت پر سود جهان معرفی و شناخته شده خیلی وقت است که جزو جرایم سازمان یافته فراملی قرار گرفته و چندین پروتکل بین المللی مثل پالرمو هم نتوانسته قاچاقچیان را از به روزرسانی روش های قاچاقچ شان دور کند و مهر تاییدی شده بر این گزاره که مبارزه با قاچاق انسان کار یکی و ۲ روز نیست اما این دفعه شرایط خیلی متفاوت می باشد شاید اگر ۲ سال پیش پیش از کرونا به این پدیده نگاه می کردیم پس از ریشه یابی و کلی موارد برای رفعش نسخه ای اندیشمندانه می پیچیدیم اما هم اینک کرونا آمده ویروس هوشمندی که رنگ به رنگ عوض کرده تا نوع هندیش را به مرزهای ما نزدیک کند.

هر چند ماموران و مرزبانان غیور این سرزمین در مرزهای شرقی با رشادت و از جان گذشتگی هایشان نشان داده اند که خواب راحت را از قاچاقچیان گرفته و راه را بر آنان بسته اند اما می خواهم این چند جمله آخر را خطاب به قاچاقچیان بنویسم فارغ از انگیزه ها و دلیلهای موجه و غیرموجه و ارزش هایی مثل وجدان و انسان دوستی و بهانه هایی مثل بیکاری و امثال آن، اولین کسی که این روزها از قاچاق انسان لطمه می بیند خودشان و عزیزانشان هستند و این دفعه سودشان روپیه و افغانی و دلار نیست بلکه کرونا هندی خواهد بود و بدانند آنچه در هند رخ داده یک بازی و یک تصویر رسانه ای صرف نیست بلکه فاجعه ای از دست دادن ها، از نبودن ها و مرگ های ناگهانی است که روزانه چند صد هزار نفر را به کام مرگ وار خود می کشد.

گذشتن از سود مادی آنهم برای چند روز بهتر از این است که شاهد مرگ عزیزانتان باشید، حالا وقت آنست که تمام ایرانیان و ساکنان ایران عزیز دست بدست هم داده و از ورود این ویروس بسیار خطرناک به داخل کشور جلوگیری نماییم.