۴۰ درصد سالمندان ساوه و زرندیه برای ایمنی در مقابل كرونا واكسینه شدند

فست فود باز: سخنگوی دانشکده علوم پزشکی از واکسیناسیون ۴۰ درصد جمعیت سالمندان بالای ۸۰ سال در شهرستان های ساوه و زرندیه با هدف ایمن سازی آنها در مقابل ویروس کرونا، آگاهی داد.
دکتر «محمود کریمی» روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: این مرحله از واکسیناسیون تا آخر هفته تمام می شود و تمام افراد ۸۰ ساله و بالاتر دوز نخست واکسن را دریافت می کنند.
وی بیان نمود: جمعیت بالای ۸۰ سال در شهرستان ساوه حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر و در زرندیه یک هزار و ۵۰۰ نفر است که از امروز انجام واکسیناسیون و فراخوان افراد در روستاهای بخش مرکزی هم صورت می گیرد.
به گفته سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه، تنها حدود ۵۰ نفر از افراد ساکن در شهر که در مراکز بهداشت پرونده سلامت ندارند، باقی مانده اند در که روزهای آینده واکسیناسیون آنها هم صورت خواهد گرفت.
کریمی اظهار داشت: از افراد بالای ۸۰ سال که زیر پوشش مراکز سلامت نیستند درخواست می شود تا با در دست داشتن کارت ملی به نزدیکترین مرکز سلامت رجوع و تشکیل پرونده دهند.
وی بیان نمود: روستاییان بخش مرکزی که با ساوه مسافت کوتاهی دارند مانند نور علی بیگ باید برای واکسیناسیون به ساوه رجوع کنند و برای روستاهای دورتر هم برنامه ریزی لازم صورت گرفته و اطلاع رسانی خواهد شد.
سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: در شهرهای نوبران و غرق آباد هم ۳۰۰ نفر سالمند ۸۰ ساله و بالاتر شناسایی شدند که تا آخر هفته جاری واکسینه می شوند.
کریمی اظهار داشت: ۶۰ درصد جامعه هدف این مرحله از واکسیناسیون در روستاها زندگی می کنند و امیدواریم با تلاش همکاران بهداشت و درمان تا آخر هفته آمار افراد واکسینه صد در صد شود.
وی افزود: در نوبران و غرق آباد هم از فردا چهارشنبه عملیات تزریق واکسن به گروه های هدف صورت خواهد گرفت که محل تزریق در مرکز جامع سلامت این شهرها می باشد.
سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه بیان نمود: از هفته بعد تزریق واکسن به گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال شروع می شود، البته لکه گیری افراد ۸۰ سال به بالا باقیمانده هم در حال اجرا می باشد و از این افراد دعوت می نماییم که در همین هفته رجوع کنند.
وی اظهار داشت: از شهروندان درخواست می نماییم که بی توجه به برخی شایعات در مورد واکسیناسیون، به کادر تلاش گر بهداشت و درمان اعتماد کنند.
دکتر کریمی عنوان کرد: واکسیناسیون از سنین بالا شروع شده چونکه این گروه پرخطر هستند و ۹۰ درصد مرگ و میرهای ناشی از مبتلا شدن به کووید۱۹ در افراد بالای ۶۵ سال رخ می دهد.

منبع: