۲ هزار و ۷۰۰ سالمند گنبدكاووس واكسن كرونا دریافت می كنند

فست فود باز: رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس اظهار داشت: ۲ هزار و ۷۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال ساکن مناطق شهری و روستایی این شهرستان که ۲ هزار و ۱۰۰ نفر آنان دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند، در لیست دریافت واکسن کرونا قرار دارند.
عبدالرحیم پالیده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تابحال ۴۰۰ نفر از سالمندان بالای ۸۰ سال گنبدکاووس واکسن کرونا دریافت نمودند و طی چند روز آینده، واکسن به افراد باقی مانده هم تزریق می شود.
وی بابیان اینکه حدود ۶۰۰ نفر از سالمندان گنبدکاووس پرونده الکترونیک سلامت ندارند، اضافه کرد: برای این عده با اطلاع رسانی عمومی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری، پرونده سلامت تشکیل و آنها هم واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.
رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس افزود: تابحال هیچ یک از سالمندان دریافت کننده واکسن به جز عوارض جزیی مانند تب و بی حالی که در بحث تزریق واکسن طبیعی است، مشکل حادی نداشتند.
پالیده افزود: از هفته آینده جمعیت بالای ۷۵ سال گنبدکاووس و پس از آن به ترتیب با روند پنج سال کاهش، جمعیت بالای ۷۰ و ۶۵ سال در شهرستان واکسن کرونا دریافت می کنند.
وی اظهار داشت: تابحال به چهار هزار نفر از جمعیت گنبدکاووس شامل کادر درمان، بیماران خاص (پیوند کلیه، دیالیزی، سرطانی، ام اس، تالاسمی و هموفیلی)، جانبازان بالای ۷۰ و ۵۰ درصد و شیمیایی، کارکنان مطب پزشکان و مراکز بهداشتی درمانی و بخشی از جمعیت بالای ۸۰ سال واکسن کرونا تزریق شده است.
رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس همینطور تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز بیمارستانی این شهرستان را ۱۲۷ نفر اعلام نمود و اضافه کرد: ۵۰ درصد از این افراد ساکن گنبد و بقیه از شهرستان های اطراف هستند.
پالیده بیان داشت: با عنایت به نارنجی بودن وضعیت فعلی گنبدکاووس از لحاظ شیوع ویروس کرونا، لازم است مردم شهرستان همچنان رعایت شیوه نامه بهداشتی مانند استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را به شکل جدی رعایت نمایند.
مطابق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان، الان شهرهای گرگان، مینودشت و گالیکش در وضعیت قرمز، بندرگز، کردکوی، علی آبادکتول، گنبدکاووس، آزادشهر و کلاله در وضعیت نارنجی و مراوه تپه، آق قلا، گمیشان، رامیان و بندرترکمن در وضعیت زرد انتشار کرونا قرار دارند.
شهرستان گنبدکاووس ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: