تشریح الزامات واكسیناسیون عمومی كووید ۱۹ در گروه های بالای ۸۰ سال

فست فود باز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بر لزوم اطلاع رسانی دقیق درمورد جزئیات واکسیناسیون عمومی کووید ۱۹ در گروه های بالای ۸۰ سال، تاکید نمود.
به گزارش روز سه شنبه گروه جامعه ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی در این نامه آورده است: بنا به گزارشات واصله برخی از سالمندان بالای ۸۰ سال در سرتاسر کشور بخصوص شهرهای بزرگ به علت عدم ثبت اطلاعاتشان در سامانه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه مراکز جهت تزریق واکسن کووید ۱۹ دعوت نشده اند. با عنایت به این که قرار بود به محض آغاز به کار سامانه جامع جدید، ثبت نام این گونه عزیزان انجام و با تعیین وقت قبلی دعوت شوند، ولی افراد یاد شده بدون اطلاع قبلی به مراکز رجوع می کنند ازاین رو در این رابطه ضروریست مواردی رعایت شود.

وی در این نامه تاکید کرده است: باید در سطح شبکه های شهرستان ها اطلاع رسانی گسترده صورت گیرد که به محض اعلام مشخصات سامانه جدید، این افراد ثبت نام نموده و سپس جهت تزریق واکسن دعوت شوند. به افراد بالای ۸۰ سال که آگاه نبوده اند و بدون هماهنگی رجوع می نمایند، واکسن تزریق شده و در سامانه ثبت گردد تا این عزیزان گرفتار زحمت مضاعف نشوند. همینطور انجام واکسیناسیون در تمام روزهای هفته بخصوص ایام تعطیل و پنجشنبه ها بدون وقفه و به صورت ۲ شیفت کماکان ادامه یابد.

منبع: