رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم: شمار بستری شدگان كرونائی در قم افزایش یافت

به گزارش فست فود باز رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به افزایش مجدد شمار بستری شدگان کرونائی در این استان اظهار داشت: درحالی که روز گذشته ۴۹۸ بیمار در مراکز درمانی قم بستری بودند، این آمار امروز با ۱۶ مورد افزایش به ۵۱۴ بیمار بستری شده رسیده است.
به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در گفت و گویی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به پانزدهم اردیبهشت ماه، ۱۱۵ تَن با علایم قطعی کرونا توسط اورژانس مراکز بیمارستانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
وی با اشاره به بستری شدن ۷۹ بیمار جدید اضافه کرد: ۵۵ تَن هم که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، ترخیص شدند.
قدیر بیان داشت: متاسفانه هشت تَن از بیمارانی که نتیجه کرونای آنها مثبت شده بود نیز جان خودرا از دست دادند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۰۹ بیمار کرونائی به سبب وخامت اوضاع جسمانی خود در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همین طور اشاره کرد: از مجموع ۷۱۱ آزمایش کرونای انجام شده نتیجه ۲۶۲ مورد مثبت شده است.
قدیر تصریح کرد: از شروع طرح واکسیناسیون کرونا در قم ۱۷ هزار و ۱۸۲ تَن در مقابل این بیماری واکسینه شده اند.
قم از روز ۱۴ اردیبهشت ماه به رنگ نارنجی کرونائی تبدیل شد.
هم زمان با خیز چهارم کرونا در کشور، این استان از ۱۸ فروردین ماه در وضعیت قرمز قرار گرفته بود.
ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ بصورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.
شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.

منبع: