معاون علوم پزشكی گیلان: تداوم عادی انگاری گیلان را به موج دیگر همه گیری كرونا نزدیك می كند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اشاره به وضعیت شکننده همه گیری ویروس کرونا در این استان از شهروندان خواست تا با جدیت در رعایت پروتکلهای بهداشتی از ورود گیلان به موج دیگر جلوگیری نمایند.
دکتر آبتین حیدرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک عید سعید فطر عنوان کرد: از برگزاری دورهمی ها در این ایام همانند هر زمان دیگر باید به شکل جدی خودداری گردد ضمن این که از سفرهای غیرضرور هم باید پرهیز شود.
وی تصریح کرد: در دورهمی ها افراد بدون ماسک در کنار هم حضور می یابند که این مساله می تواند عاملی برای انتشار ویروس کرونا به یکدیگر شود و بار دیگر شاهد افزایش شمار بیماران کووید ۱۹ و بدتر شدن وضعیت گیلان باشیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه الان اکثریت شهرستان های استان در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارند، بیان داشت: باید با دقت در رعایت پروتکلهای بهداشتی و اهتمام جدی به این مهم به سمت شهرهای با وضعیت زرد و سفید پیش رویم.
وی عنوان کرد: همچنان رعایت بهداشت، عدم ترددهای غیرضرور، استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی از طریق های جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است بنابراین رعایت این سفارش ها برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری کرونا ضروریست.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: الان بیشتر از ۴۶۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری بوده که ۹۷ نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.
هم حالا جز سه شهرستان گیلان شامل املش، شفت و تالش که در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند، بقیه شهرستان های این استان نارنجی هستند.

منبع: