بزرگترین مركز واكسیناسیون خودرویی كرونا در تهران شروع به كار كرد

به گزارش فست فود باز بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی بیماری کووید – ۱۹ امروز /یکشنبه/ در بوستان ولایت واقع در جنوب تهران با حضور تعدادی از مسؤلان شروع به کار کرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، آئین افتتاح و بهره برداری از اولین مرکز واکسیناسیون خودرویی جنوب تهران با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا کلانشهر تهران، علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ تهران و تعدادی از مسؤلان شبکه بهداشت و با استقبال خانواده های سالمند برگزار گردید.
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای کلانشهر تهران در مراسم بهره برداری از این مرکز اظهار داشت: پس از اینکه در سه مرحله شناسایی افراد حائز شرایط دریافت واکسن کرونا طی شد، در مرحله چهارم کار تزریق واکسن انجام می شود.
علیرضا زالی اضافه کرد: تجمیع مراکز واکسیناسیون یکی از سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا است که با همکاری شهرداری تهران این کار در حال انجام می باشد.
وی افزود: مقرر است شهرداری تهران نسبت به واگذاری سوله ها و همینطور بوستان های مهم و پرتردد برای واکسیناسیون شهروندان همکاری کند.
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای کلانشهر تهران تصریح کرد: اساسا راه اندازی این مراکز بدون همکاری و همراهی شهرداری تهران امکان پذیر نخواهد بود و جا دارد از شهردار تهران و اقدامات منطقه ۱۹ تشکر و تقدیر نماییم.
به گفته وی، در اردیبهشت ماه سال جاری هم از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی تهران در بوستان سرخه حصار رونمایی کردیم.
زالی تصریح کرد: با همکاری شهرداری تهران در تلاش هستیم این مراکز در مناطق مختلف پایتخت توسعه یابد.
وی با اشاره به اینکه در تهران حجم قابل توجهی از افراد بالای ۶۰ سال از مصادیق اولویت دار گروه های هدف واکسیناسیون کرونا هستند، اظهار نمود: تأمین فضاهای مناسب و توجه به تراکنش مناسب جغرافیایی برای تسهیل شرایط دریافت واکسن سالمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، پس از راه اندازی نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در شرق تهران، دومین مرکز هم در جنوب پایتخت از امروز/ یکشنبه/ شروع بکار کرد.
وزارت بهداشت در نظر دارد به منظور تسریع در روند واکسیناسیون گروه های مختلف سنی که بر مبنای اولویت سند ملی واکسیناسیون انجام می شود، از فضاهای عمومی برای این کار استفاده نماید.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛ این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می شود.
منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی همچون محله های این منطقه است.
همچنین کوره های آجرپزی، میدان تره بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان های شاخص منطقه ۱۹ به حساب می آید.

منبع: