اخطار پلیس فتا درباره تبلیغات ثبت نام و خرید واكسن كرونا

به گزارش فست فود باز رئیس مرکز تشخیص و جلوگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش ثبت نام و خرید واکسن کرونا اخطار داد.
سرهنگ علی محمد رحبی در گف وگو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: به تازگی در مواردی دیده شده که افراد سودجو با انتشار آگهی های فریبنده در فضای مجازی، ادعای فروش واکسن کرونا را دارند و از شهروندان می خواهند که برای خرید ثبت نام کنند.
وی افزود: این افراد واکسن های تقلبی و جعلی را تبلیغ و صرفا به قصد سودجویی، سرقت های اینترنتی، سرقت اطلاعات شخصی و کلاهبرداری، دست به چنین اقدامی می زنند.
رجبی تصریح کرد: ازاین رو لازم است شهروندان فریب تبلیغات پر زرق و برق فضای مجازی با عنوان ” ثبت نام و خرید واکسن کرونا” را نخورند و به هیچ وجه به صفحه های تقلبی بوجود آمده با عناوین مختلف در این خصوص اعتماد نکنند.

به قول وی شهروندان برای تهیه داروهای مورد نیاز خود به داروخانه ها و مراکز معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت رجوع کنند و از خرید هرگونه دارو تحت عنوان داروی درمان کرونا در فضای مجازی اجتناب کنند.
رجبی خاطرنشان کرد: تنها مرجع قانونی واکسن کرونا، وزارت بهداشت است و هرگونه خبری در این خصوص اساسا از راه رسانه ملی و خبرگزاری های معتبر اطلاع رسانی می شود.