مدیر کل انتقال خون استان تهران: تهرانی ها در تعطیلات پیش رو اهدای خون را فراموش نکنند

به گزارش فست فود باز مدیرکل انتقال خون استان تهران اظهار داشت: با توجه به این که نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و در هنگام تعطیلات آمار اهداکنندگان خون کاهش پیدا می کند از پایتخت نشینان می خواهیم در تعطیلات پیش روی خرداد ماه اهدای خون را فراموش نکنند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل انتقال خون استان تهران، دکتر محمدرضا مهدی زاده اضافه کرد: همیشه هنگام تقارن روزهای تعطیل آمار اهدای خون کاهش پیدا می کند و به علت ترس از اوجگیری مجدد کرونا، مراجعه به مراکز انتقال خون کمتر شده، در حالی که نیاز به خون مستمر و همیشگی است و خون اهدایی و فراورده های آن بطور پیوسته برای بیماران باید تامین گردد.
وی با اعلان اینکه عمر پلاکت کوتاه و در حد سه روز است، اظهار داشت: هنگام کاهش میزان اهدای خون کمبود این فراورده بیشتر حس می شود و اهدا کنندگان بصورت موردی فراخوان می شوند و ضمن قدردانی از زحمتی که این عزیزان متقبل می شوند پیشاپیش همکاری و حمایتشان را ارج می نهیم.
مهدی زاده با اشاره به موقعیت ویژه استان تهران در درمان و اعمال جراحی، اهدا کنندگان خون در تهران را حامیان سلامت کشور دانست و از شهروندان پایتخت نشین خواست تا در ایام تعطیل پیش رو نیز اهدای خون را در برنامه کاری خود قرار دهند.
وی اعلام نمود: مراکز اهدای خون فعال در ایام تعطیل نیمه خرداد شامل مرکز جامع وصال واقع در خیابان وصال شیرازی از ساعت ۸ بامداد تا ۲۰: ۳۰، مرکز جامع منطقه ۵ (ستاری) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز جامع منطقه ۴ (تهرانپارس) از ساعت ۹ تا ۱۶، مرکز منطقه ۲۰(شهر ری) از ساعت ۹ تا۱۶ است و پذیرای اهدا کنندگان خون هستند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، اهدای خون در ایران بصورت کاملا داوطلبانه است و الان سالانه بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر خون اهدا می کنند.

منبع:

About Author