واكنش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به اظهارات برخی نامزدهای ریاست جمهوری

فست فود باز: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ادعاهای برخی نامزدها در دومین برنامه مناظره تلویزیونی ریاست جمهوری واکنش نشان داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، طرح تحول سلامت، توجه ویژه دولت به با اهمیت ترین موضوع مغفول در سالهای پیش از آن بود و البته دستاوردهای آن متعلق به همه ملت است و همان زیرساخت های به وجود آمده خودرا بسان سنگ بنا در توان مثال زدنی کشور در مقابله با کرونا و ارتقای صنعت واکسن در سخت ترین روزها و ماه های تحریم نشان داد.
پویش ره سلامت با شعار تداوم توسعه همگام با مهار کرونا در حالی رکورد بی نظیر توسعه زیرساختی در سیستم سلامت را در ۱۴ ماه گذشته رقم زد که کشور دشوارترین روزهای بودجه ای را تجربه می کرد.
۱۴ ماه مجاهدت، تلاش و ایثار در راه مقابله با کرونا، نوسازی و بازسازی بیمارستان ها، راه اندازی ۱۴۰ دستگاه سیتی اسکن پیشرفته، رشد ۵۰ درصدی تخت بستری ویژه(ICU)، رشد ۱۰۰ درصدی ظرفیت تولید اکسیژن در بیمارستان ها و بهره برداری از ۱۴۰۰ پروژه سلامت و بیش از ۱۴۰۰۰ تخت بستری به عنوان یک رکورد برای همیشه سیستم سلامت ایران در همین بازه زمانی کوتاه را دیدگان منصف خواهند دید و به قضاوت خواهند نشست.
پیرامون ادعاهایی در مورد واردات واکسن و مشارکت بخش خصوصی هم درحالیکه بیش از ۳۸ مجوز برای شرکت های بخش خصوصی صادر گردیده است و البته تا حالا به ثمر ننشسته، واقعیت های بازار جهانی واکسن نیز مشخص است چنانکه برای آن ۳ماهی که نامزد محترم وعده دادند، هم ریل گذاری شده است، می دانند پس روغن ریخته را نذر امامزاده می کنند.
از ۱۸ میلیون دز واکسن در مردادماه گذشته صحبت می کنند در حالی که کشور سازنده مورد ادعا خود تا آبان ماه حتی ۱میلیون دز واکسن نداشته است، می گویند در حالی که نزدیکترین افراد و افکار به ایشان تا روز گذشته خرید واکسن را همگامی با توطئه جهانی مقابل جمعیت مردمان اعلام می کردند، می دانند اما جور دیگر وانمود میکنند.
وزارت بهداشت اما حق خود در پاسخگویی به اظهارات اهانت گونه به مدافعان سلامت و پایمال کردن خون تک تک شهدای عزیز سلامت را برای خود محفوظ می داند و اساسا از کمیسیون انتخابات و نهادهای نظارتی و رسانه ملی موضوع ارائه وقت لازم برای پاسخگویی به موارد ناصواب و نشر اکاذیب در اظهارات برخی کاندیداها و دفاع از حرمت خون شهدای عزیز مدافع سلامت و پاسخ به این قدرناشناسی از زحمات، مجاهدت و ایثار ۱۴ ماهه مدافعان سلامت در سراسر کشور را در دستور کار خود دارد.

منبع: