معاون وزیر بهداشت خبر داد طرح پرستار پیگیر برای پیگیری بیماران بعد از ترخیص از جانب وزارت بهداشت

به گزارش فست فود باز نشست تخصصی معاون پرستاری وزارت بهداشت با اعضای هیات مدیره و هیات موسس انجمن ملی پرستاران جامعه نگر (مراکز مشاوره و مراقبت های پرستاری در متزل)کشور برگزار گردید.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در این جلسه که در وزارت بهداشت برگزار شد، دکتر مریم حضرتی – معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن اظهار خرسندی از ثبت انجمن ملی پرستاران جامعه نگر به اهمیت و نقش پرستاری در جامعه تصریح کرد.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی، کشور بیشتر از هر زمان دیگری به مراقبت های جامعه نگر نیاز دارد و این اقدام اعضای هیات موسس در ثبت انجمن پرستاران جامعه نگر می تواند گامی موثر در ارتقای حرفه پرستاری و عرضه کیفی خدمات در جهت رضایتمندی مردم باشد.
حضرتی اضافه کرد: در روزهای بحران کرونا اقدامات قابل توجهی از سوی مراکز مراقبت و مشاوره در منزل به بیماران کووید عرضه شد که کمک شایانی به نظام سلامت در جهت کاهش بار مراجعین به بیمارستان ها و افزایش راحتی و رضایتمندی مردم بود.
وی اضافه کرد: در حوزه پرستاری جامعه نگر، ساماندهی و نظارت بر مراکز مراقبت در منزل بسیار مهم می باشد و ما در معاونت پرستاری با اولویت سیاست گذاری در مقوله پرستاری جامعه نگر اقدامات پایه ای زیادی انجام دادیم، همچون بحث مراقبت های طولانی مدت ( LTC ) برای مددجویانی که نه امکان مراقبت در بیمارستان ها و نه امکان مراقبت در منزل از آنها وجود داشت، از اقدامات دیگر معاونت در جهت توسعه نقش پرستاری جامعه نگر، انجام طرح پرستار پیگیر جهت پیگیری بیماران بعد از ترخیص از بیمارستان و همینطور اقدام در جهت ایجاد و توسعه مراقبت های تسکینی کودکان و بزرگسالان بوده است.
حضرتی با بیان خرسندی و اعلام حمایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت از این اقدام، ابراز امیدواری کرد که انجمن ملی پرستاران جامعه نگر با قوت و قدرت زیاد فعالیتهای خویش را شروع کند و در این راه ضمن استفاده از تجربیات زیاد مراکز هوم هلث کر، در کنار راه اندازی کمیته علمی و نشریه تخصصی؛ وضعیت پرستاری جامعه نگر را متحول کند.