سخت گیری ها تشدید شد اخراج المپیكی ها از ژاپن در صورت نقض پروتكلهای كووید ۱۹

به گزارش فست فود باز ورزشکاران خارجی که در بازی های المپیک و حتی پارالمپیک توکیو شرکت می کنند ملزم به رعایت دستورالعمل های کووید ۱۹ هستند در غیراینصورت از ژاپن اخراج می شوند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، سومین و جدید ترین نسخه «کتاب بازی» های المپیک در ارتباط با اقدامات لازم برای مبارزه با کرونا در جریان بازی های المپیک روز سه شنبه منتشر گردید. در این کتاب با تکیه بر ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی به عواقب ناشی از نادیده گرفتن آنها اشاره شده است.
بنا به اعلام سایت kyodo new در این کتاب آمده است که ورزشکاران خارجی که در بازی های المپیک شرکت می کنند در صورت نقض مقررات پیشگیری از شیوع کرونا امکان دارد با مجازات هایی روبرو شوند همچون اعتبار سنجی و حق شرکت در بازی ها و همینطور جریمه نقدی.
در همین رابطه «کریستف دوبی» مدیر اجرایی کمیته بین المللی المپیک برای بازی های المپیک در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: در صورت نقض قوانین توسط یکی از شرکت کنندگان، کمیسیون انضباطی وظیفه تصمیم گیری در مورد مجازات را خواهد داشت.

وی در عین حال تصریح کرد که البته در مورد جرایم مالی هیچ عددی تعیین نشده است.
جرایم در نظر گرفته برای نقض قوانین مبارزه با کرونا در جریان بازی های المپیک برای بازی های پارالمپیک هم مورد تاکید است.
نسخه جدید کتاب مورد نظر که در ارتباط با قوانین کرونایی بازی های المپیک است در ۶۹ صفحه توسط برگزارکنندگان با مشاوره سازمان بهداشت جهانی تهیه شده است. در این کتاب مشخص شده که در جریان بازی ها چگونه و چه زمانی ورزشکاران – شامل ورزشکاران ژاپنی یا خارجی – از نظر ویروس غربال می شوند و در صورت نتیجه مثبت چه اقداماتی صورت خواهد گرفت.
سی و دومین دوره بازی های المپیک طی روزهای اول تا ۱۷ مردادماه به میزبانی توکیو برگزار می شود.