تزریق نوبت دوم واكسن كرونا به ۲۵ هزار نفر در گلستان و چند خبر كوتاه

تزریق نوبت دوم واکسن کرونا به ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر در گلستان، کشف ۱۶ دستگاه ماینر در کلاله، موفقیت هنرمند آزادشهری در جشنواره آب و انرژی و اخطار نسبت به آتشسوزی مراتع و جنگلها با افزایش گرمای هوا از مهم ترین اخبار کوتاه ۲۴ ساعت گذشته استان است.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت گلستان از تزریق نوبت دوم واکسن کرونا به ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر در استان اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال نوبت اول واکسن کرونا به ۶۵ هزار و ۹۸ نفر در استان تزریق شده است.
علی باقری اضافه کرد: واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا در حال انجام می باشد و مشمولان دریافت واکسن می توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح استان رجوع کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم از افزایش ۲ نفری بیماران مبتلا به کووید۱۹ در استان اطلاع داد و اظهار داشت که الان ۳۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.
عبدالرضا فاضل ضمن اشاره به آخرین رنگ بندی رسمی کرونایی شهرستان های کشور اضافه کرد: از ۲۹ خرداد در استان گلستان گرگان، علی آبادکتول، گنبدکاووس، کلاله و آق قلا نارنجی هستند.
**
جانشین فرمانده انتظامی کلاله از کشف ۱۶ دستگاه ماینر به ارزش بیشتر از سه میلیاردریال اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال کسب خبری در خصوص نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاههای استخراج ارز دیجیتال توسط شخصی در این شهرستان بلافاصله مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سرهنگ نادعلی صادقی اضافه کرد: ماموران بعد از هماهنگی با مرجع قضایی با همکاری ماموران اداره برق شهرستان در بازرسی از محل مورد نظر ۱۶ دستگاه ماینر کشف کردند و در این رابطه یک متهم هم دستگیر شد.
**
مدیر جهاد کشاورزی کلاله هم اظهار داشت که سال جاری کشت سیاه دانه در این شهرستان به ۳۰ هکتار رسید که در مقایسه با حدود سه هکتار کشت سال گذشته، افزایش ۱۰ برابری را نشان داده است.
علی علیزاده اضافه کرد: کشت دیم این محصول در مزارع با میانگین تولید از ۳۰۰ تا هزار و ۵۰۰ کیلوگرم در هکتار است که علاوه بر درآمدزایی مناسب برای کشاورز به تناوب کشت در مزارع کمک می نماید.
وی، قیمت سیاه دانه را در بازار هر کیلوگرم ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار ریال اعلام نمود و اظهار داشت: فراهم بودن شرایط برای تولید این دانه در مزارع و قیمت مناسب، رغبت کشاورزان برای کشت را در کلاله بیشتر کرده است.
**
محمدحسین صفری فیلم ساز آزادشهری در اولین جشنواره منطقه ای فیلمهای ۱۰۰ ثانیه ای “آب و انرژی” موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شد.
نخستین جشنواره بین المللی فیلمهای ۱۰۰ ثانیه ای آب و انرژی توسط وزارت نیرو و با همکاری یونسکو در تهران برگزار شد و در بخش مستند این جشنواره محمدحسین صفری هنرمند آزادشهری رتبه شایسته تقدیر هیات داوران را از آن خود کرد.
**
فرماندار کلاله از افزایش سه برابری اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری اعتبارات کلاله به بیشتر از ۹۰۰ میلیاردریال رسید.
محمد ابراهیمی تودرواری اضافه کرد: این اعتبار در بخش های مختلف آب و فاضلاب شهری و روستایی با حدود ۳۰۰ میلیاردریال، جهاد کشاورزی با حدود ۱۲۵ میلیاردریال، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای با حدود ۱۰۰ میلیاردریال، نوسازی و تجهیز مدارس با حدود ۸۰ میلیاردریال و بنیاد مسکن با حدود ۷۰ میلیاردریال هزینه خواهد شد.
وی اظهارداشت: سال قبل حدود ۳۸/۷ درصد از اعتبار ۳۰۰ میلیاردریال در نظر گرفته شده شهرستان کلاله تخصیص پیدا کرد.
**
طبق اعلام کارشناسان اداره کل هواشناسی گلستان، از امروز با تقویت سامانه کم فشار تابستانه و افزایش گرمای محسوس در منطقه، احتمال آتشسوزی جنگلها و مراتع و صدمه به بناها وجود دارد.
**
فرمانده انتظامی بندرترکمن از کشف مواد دخانی فاقد مجوز اطلاع داد و اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان حین گشت زنی و کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه پراید مشکوک و آنرا توقیف کردند.
سرهنگ محمدعلی کریمی اضافه کرد: در بازرسی از این خودرو ۹ هزار و ۵۶۰ نخ سیگار فاقد مجوز و ۱۰ بسته توتون خارجی به ارزش ۳۵ میلیون ریال کشف و یک متهم در این رابطه دستگیر شد.
**
طبق اعلام روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس، محمدامین قره ورزشکار این شهرستان در مسابقات دو و میدانی جوانان قهرمانی کشور در رشته پرش طول با ثبت رکورد ۶.۸۸ مقام سوم این را از آن خود کرد.
مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان کشور دوم و سوم تیر در شهرکرد برگزار شد.
**
امانقلیچ شادهمر نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس خبرنگاران و مجروح شدن برخی از آنها و درگذشت خبرنگاران جوان مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی را به اصحاب رسانه، جامعه خبری و همکاران آنان تسلیت گفت.

منبع: