وزیر بهداشت ۲۶ پروژه علوم پزشكی جیرفت را افتتاح نمود

۲۶ پروژه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت واقع در جنوب استان کرمان با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان روز سه شنبه بصورت جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، بهره برداری از این پروژه ها در شهرستان های جنوب استان کرمان زیرمجموعه حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شامل خانه های بهداشت، پایگاه سلامت و مراکز تسهیلات زایمانی است که در قالب سی و چهارمین آیین پویش ره سلامت انجام شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این آیین اظهارداشت: طی ۲ دوره دولت تدبیر و امید حدود ۲۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در جنوب استان کرمان راه اندازی شد.
اصغر مکارم اضافه کرد: ۱۸۰ پروژه از این پروژه ها در ۲ مرحله حضور وزیر سابق و فعلی بهداشت در جنوب کرمان و همین طور در قالب ۲ برنامه پویش ره سلامت بصورت ویدئو کنفرانس به مرحله بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در جنوب کرمان اشاره کرد: باوجود کوشش های انجام شده، طی ۲ ماه گذشته متاثر از استانهای سیستان و بلوچستان و نیز هرمزگان همچنان گرفتار این بیماری هستیم.
مکارم اشاره کرد: سه شهرستان منطقه که ارتباط مستقیم با دو استان همجوار در جنوب شرق کشور دارند در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند و بقیه مناطق جنوب کرمان وضعیت حدودا آرامی دارند؛ وضعیت شهرستان جیرفت هم نارنجی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: یکی از افتخارهای ما است که توانستیم امکانات خوبی در حوزه کنترل بیماری و ارائه خدمات به بیماران کرونائی در مراکز بهداشتی و درمانی جنوب کرمان فراهم نماییم و میزان مرگ و میرهای ناشی از کرونا حالا کمتر از ۱۰ درصد است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا امروز در قالب سی و چهارمین آیین پویش ره سلامت، همزمان ۶۹۶ پروژه بهداشتی در قالب خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز خدمات جامع سلامت، تسهیلات زایمانی، مرکز آموزش بهورزی، محل زیست پزشک و سایر واحدهای بهداشتی در سراسر کشور راه اندازی شد.