۱۰ هزار دوز واكسن ایرانی تحویل دانشگاه علوم پزشكی بوشهر شد

ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: ۱۰ هزار دوز واکسن تولید داخل (ایران کوو برکت) تحویل این دانشگاه شده است و طبق برنامه زمانبندی، واکسیناسیون با این واکسن در کنار واکسن های خارجی در این استان ادامه خواهد یافت.
عبدالمحمد خواجه ئیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: افزون براین ۲۰ هزار دوز واکسن خارجی نیز وارد این استان شده که با این شمار واکسن؛ ایمن سازی گروه سنی بالای ۶۵ سال از روز گذشته در استان بوشهر شروع شده است.
وی افزود: در زمان حاضر واکسن مورد نیاز همه افراد بالای ۶۵ سال در این استان تامین شده است و این افراد نیازی به ثبت نام در سایت خاصی ندارند و برای دریافت واکسن برمبنای برنامه زمان بندی با آنها تماس گرفته و نوبت داده می شود.
خواجه ئیان اظهار نمود: همه دست اندرکاران امر واکسیناسیون نهایت تلاش خودرا برای روان سازی در پروسه واکسیناسیون انجام می دهند و از مردم می خواهیم برای جلوگیری از ازدحام از مراجعه بدون نوبت به مراکز واکسیناسیون اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: در همین ارتباط یک مرکز واکسیناسیون دیگر با همکاری بسیج جامعه پزشکی و شورای هماهنگی نیروهای مسلح در همین هفته در شهر بوشهر شروع به کار خواهدنمود که از این طریق روند واکسیناسیون با سرعت و سهولت بیشتری صورت گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: همه افرادی که بالای ۷۰ سال سن دارند نیز اگر جامانده باشند واکسن نوبت اول را دریافت می کنند و اگر واکسن نوبت اول را دریافت کرده اند، واکسیناسیون نوبت دوم آنها در حال انجام می باشد.
خواجه ئیان افزود: با سهمیه واکسن جدیدی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استان دریافت شده است پوشش واکسیناسیون گروه های سنی اولویت دار برمبنای سند ملی واکسیناسیون در استان بوشهر افزایش می یابد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: از شروع اجرای واکسیناسیون تا حالا ۴۵ هزار و سه نفر در استان بوشهر مقابل کووید ۱۹ واکسینه شده اند که از این شمار ۱۸ هزار و ۶۸۴ نفر هر ۲ دوز و مابقی دوز اول را دریافت کرده اند.
وی افزود: افرادی که دوز اول واکسن را دریافت کرده اند نیز در زمان مقرر با آنها برای دریافت دوز دوم واکسن تماس گرفته می شود.
خواجه ئیان اضافه کرد: باتوجه به شرایط خاص این استان با پیگیری های انجام شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی و تمهیدات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش می شود پوشش واکسیناسیون بالاتری در استان بوشهر ایجاد شود.
وی اشاره کرد: در همین ارتباط درحال برنامه ریزی برای پوشش گروه سنی بعدی (۶۰ تا ۶۵ سال) در استان بوشهر هستیم که انتظار می رود با تامین واکسن مورد نیاز ایمن سازی این گروه نیز شروع شود.