رییس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه: ۶۰۰ میلیارد تومان تجهیزات بیمارستانی برای استان كرمانشاه خریداری شد

به گزارش فست فود باز ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: ۶۰۰ میلیارد تومان تجهیزات سرمایه ای همچون دستگاه اکسیژن ساز، پت اسکن، آنژیوگرافی بای پلن، سی تی اسکن و تجهیزات تخت آی سی یو در سه سال گذشته وارد استان شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، دکتر «محمودرضا مرادی» روز چهارشنبه در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور استاندار، اضافه کرد: در زمینه بهداشت که نقش پیشگیرانه در تمام بحران ها را داشته هفت آزمایشگاه مرجع و ۶۰ مرکز خدمات دندانپزشکی به راه افتاده است.
وی گفت: در تقویت زیرساخت ها راه اندازی هفت کلینیک ویژه، راه اندازی بیمارستان موقت ثلاث باباجانی، مرکز اینترنشنال رادیولوژی بیمارستان امام رضا (ع) با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در درمان بیماران سکته حاد مغزی، بیمارستان های پاوه، سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب به انجام رسیده است.
مرادی در ادامه با اعلان اینکه در چهار سال اخیر راه اندازی ۵۳۷ پروژه واحد حوزه سلامت در استان به بهره برداری رسیده و ۵۹ پروژه تا آخر شهریور افتتاح می گردد، اضافه کرد: در طول این مدت ۱۵۰ میلیارد تومان تهاتر انجام داده ایم و ۳۶۰ میلیارد تومان از املاک دانشگاه همچون بیمارستان سینا به دانشگاه برگردانده شد.
وی عنوان کرد: در زمینه تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای رتبه هشتم کشور و در میان دانشگاه های تیپ ۲ که بیشتر از ۲۰ دانشگاه حضور دارند موفق به کسب رتبه اول شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در بخش فناوری رتبه سوم کشور را داریم، آزمایشگاه جامع درحال راه اندازی است و اکنون ۲ پژوهشکده در دانشگاه به تصویب رسیده و پژوهشکده سوم هم در حال انجام می باشد که با راه اندازی آن پژوهشگاه دانشگاه که ارزش آن برابر یک دانشگاه است، ایجاد خواهد شد.
وی همین طور اضافه کرد: در بخش آموزشی در طول این مدت ۶ رشته PHD، شش رشته کارشناسی ارشد و ۲ رشته کارشناسی و همین طور دانشکده توانبخشی به مجموع دانشکده ها اضافه شده و از نظر جذب دانشجویان بین الملل پس از دانشگاه تهران رتبه دوم را داشته و الان بیشتر از ۶۵۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه درحال تحصیل هستند.
مردادی اشاره کرد: در بخش درمان از سال ۹۶ و بروز زلزله درگیر بحران های مختلف همچون کرونا بوده ایم که نقش درمان در تمامی این بحران ها قابل تقدیر است.
وی با اعلان اینکه راه اندازی مگا آی سی یو بیمارستان فارابی با ظرفیت ۷۰ تخت به زودی شروع می شود، اظهار داشت: در طول این مدت ۷۰۰ پرستار به مجموعه پرستاری استان افزوده شده و رتبه اول پرستاری را به دست آورده ایم.
مرادی در آخر خطاب به استاندار کرمانشاه اظهار داشت: تکمیل پروژه بیمارستان خیرساز سرپل ذهاب، دانشکده دندانپزشکی و راه اندازی بیمارستان روانسر و پارک علم و فناوری و همین طور MRI بیمارستان اسلام آبادغرب نیازمند حمایت و مساعدت جنابعالی دارد.

منبع: