استان سمنان در خطر آلودگی به نوع جدید ویروس كرونا است

فست فود باز: ایرنا- دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: هنوز تشخیص آزمایشگاهی از شیوع نوع جدید کرونا در استان ثبت نشده است، ولی استان در خطر آلودگی به این نوع ویروس قرار دارد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، فرشید فریور روز شنبه به رسانه ها اضافه کرد: گرچه هنوز تشخیص آزمایشگاهی از ویروس جدید کرونا در استان سمنان ثبت نشده است، ولی به نظر می آید این شکل شیوع و سرایت در استان از نوع جدید کرونا باشد.
وی بیان نمود: اطراف استان سمنان تمام شهرها آلوده به ویروس جدید هستند و چه بسا این ویروس هم اکنون در سطح شهرهای داخل استان درحال انتشار باشد.
فریور ضمن اشاره به قرمزشدن وضعیت کرونایی گرمسار در غرب استان سمنان اظهار داشت: امکان دارد دیگر شهرهای استان هم به وضعیت قرمز تغییر کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: به نسبت پنج روز گذشته، آمار بستری مبتلایان کرونایی در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه و تعداد افرادی که نتیجه تست سرپایی آنان در مراکز منتخب و کلینیک ها مثبت بود بیشتر از ۲ برابر شد.
وی تصریح کرد: این موارد نشاندهنده وضعیت نگران کننده استان سمنان در مبحث کرونا است و مردم بیشتر از گذشته شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت نمایند تا در سلامت بمانند.
فریور خاطرنشان کرد: شهروندان تا جای ممکن از هر گونه تجمع، دورهمی و حضور در مجالس پرهیز کنند تا به قطع زنجیره شیوع در این برهه حساس کمک کرده باشند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان خاطرنشان کرد: وضعیت استان در زمینه کرونا مطلوب نمی باشد و مردم باید با رعایت فاصله گذاری به بهبود شرایط کمک کنند.
گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان و در همسایگی استان تهران روز گذشته از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر نمود و الان سرخه، میامی و آرادان در وضعیت زرد و سمنان، شاهرود، دامغان و مهدیشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه اعلام نمود: ۱۵۱ بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا از روابط عمومی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دُز رسید.
از دیروز(جمعه) تا امروز شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

منبع: