بیمارستان مسیح دانشوری، مركز ارجاع كووید ۱۹ منطقه مدیترانه شرقی شد

به گزارش فست فود باز رئیس بیمارستان مسیح دانشوری از انتخاب این مرکز توسط سازمان جهانی بهداشت بعنوان مرکز ارجاع کووید ۱۹ منطقه مدیترانه شرقی اطلاع داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در حکمی از جانب مدیر کل همکاریهای مراکز چهارگانه منطقه ای مدیترانه شرقی از سوی سازمان بهداشت جهانی، مرکز سل و بیماری های ریوی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برای چهار سال بعنوان مرکز ارجاع کووید ۱۹ منطقه ای انتخاب گردید.
دکتر ولایتی – رئیس بیمارستان مسیح دانشوری ضمن اشاره به این مطلب که این مرکز به مدت ۲۰ سال بعنوان مرکز همکاریهای سل منطقه ای بوده است، اضافه کرد: این مرکز با عنایت به تعداد بالای ارجاعات بیماران کرونایی در زمینه درمان و آموزش تا سال ۲۰۲۴، بعنوان مرکز همکاریهای سل و کووید ۱۹ انتخاب گردید.
به نقل از ایشان، ۳۰۸ مقاله در زمینه کووید ۱۹ توسط این مرکز در مجلات معتبر جهانی به چاپ رسیده است و ۲۴۸ طرح در رابطه با کرونا و ۶۷ مقاله کارازمایی بالینی هم در این مرکز انجام شده است.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری همینطور به ۱۸۳ طرح آخر یافته در یک سال و نیم گذشته در رابطه با کرونا در این مرکز اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در دوران انتشار کرونا یکی از مجلات تخصصی این مرکز آی اس آی دریافت کرد و در مجله مذکور یک ویژه نامه با مضمون کووید چاپ شده که بیشتر از ۶۸۰۰۰ دانلود داشته است.
ولایتی در انتهای سخنان خود تصریح کرد: آموزش و درمان در بیمارستان مسیح دانشوری به دلیل کیفیت بالا مورد توجه سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته و بعنوان الگو، مورد تبعیت جهانی است.