شناسایی یك مورد مبتلاشدن به بیماری عفونی واگیردار در آمریكا

فست فود باز: مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا از یک مورد مبتلاشدن به بیماری نادر عفونی موسوم به ˮآبله میمونˮ در ایالت تگزاس آگاهی داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا یک مورد مبتلاشدن به بیماری نادر آبله میمون در ایالت تگزاس ثبت شده که این فرد بتازگی به نیجریه سفر داشته است.
گفته شده این بیمار در یکی از بیمارستانهای شهر دالاس تحت درمان قرار دارد.
در گزارش این مرکز آمده است: این بیمار در آتلانتا نیز توقف داشته و مقامات درحال بررسی وضعیت سلامت دیگر مسافران و افرادی هستند که وی با آنان ارتباط داشته است.
کارشناسان این مرکز معتقدند احتمال شیوع آبله میمون بوسیله قطرات تنفسی به دیگر افراد در هواپیما و فرودگاه کم است.
به گزارش فست فود باز به نقل از اسپوتنیک نیوز، بیشتر عفونت های آبله میمون دو تا چهار هفته طول می کشد و علائمی شبیه به آنفلوآنزا دارد که موجب ورم غدد لنفاوی و بثورات پوستی گسترده در بدن می شود.
بنابر گزارش ها، آبله میمون (Monkeypox‎) بیماری نادر عفونی و نتیجه ورود یک ویروس به بدن است. این بیماری واگیردار است. از علایم اصلی این بیماری، زخم و خورده شدن بدن، تب، سردرد، دردهای شدید عضلانی، کمردرد، خستگی بی حد و اختتام بدن و لرزش است و به مرور زمان نیز می تواند در بدن گسترش یابد و اگر این بیماری به چشم ها سرایت کند، می توانند موجب نابینایی شوند.

منبع: