افزایش ۱۰ درصدی مبتلایان و بستری های كرونایی در خوزستان

به گزارش فست فود باز رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: تعداد مبتلایان و بستری های کرونایی در خوزستان در ایام اخیر حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد: اگر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جزو برنامه های اصلی قرار ندهیم بطور قطع در ۲ هفته آینده خوزستان وارد پیک جدیدی خواهد شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون میزان رفتن به مراکز منتخب بهداشتی در استان خوزستان افزایش پیدا کرده و معمولاً ۲ هفته بعد از افزایش مراجعه، میزان بستری ها افزایشی می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: تلاش می نماییم در حوزه بهداشت، همزمان با پیگیری رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کار واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم.
وی افزود: از ۲ روز گذشته همکاران ما در مراکز تجمیعی همه شهرهای استان، با سرعت درحال واکسیناسیون گروه های هدف هستند.
ابول نژادیان از متقاصیان دریافت واکسن خواست ابتدا در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و در صورت دریافت پیامک به مراکز واکسیناسیون رجوع کنند.
وی اضافه کرد: خیلی از هم استانی ها بدون ثبت نام در این سامانه، به مراکز رجوع می کنند که این مورد سبب شکل گیری تجمع در مراکز تزریق واکسن و انتشار بیماری می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به شناسایی ۱۰ نمونه سوش جهش یافته دلتا در خوزستان اشاره نمود و اظهار داشت: هفت مورد از این نمونه ها در استان و سه مورد در مرز عراق شناسایی شد که ازورود آنها به کشور جلوگیری شد.
در حال حاضر یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۶ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد کرونایی هستند.

منبع: