استاندار: بستری های كرونایی در استان تهران افزایش یافت

به گزارش فست فود باز استاندار تهران از افزایش بستری های کرونایی در این استان اطلاع داد و از طرفی خواهان تشدید نظارت بر تالارها و رستوران ها شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، «انوشیروان محسنی بندپی» عصر یکشنبه در انتها جلسه ستاد ملی مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه متاسفانه در چند روز اخیر در این استان شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری و همینطور فوتی ها بوده ایم، عنوان کرد: هم اکنون هفت هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری هستند و مدیریت این فضا همانند پیک های قبلی منوط به همکاری مردم است.
وی افزود: میانگین رعایت پروتکلهای استان تهران نسبت به میانگین کشور بالاتر است اما با عنایت به تراکم بالا و افزایش مسافران مترو و اتوبوس شاهد رشد مبتلا شدن به کرونا بخصوص از نوع دلتا هستیم.

استاندار تهران افزود: در این نشست مصوب کردیم که نظارت بر مشاغلی که منع فعالیت دارند، تشدید شود؛ بدین سان تالارها و رستوران ها به جز موارد بیرون بَر به همراه پاساژها و سینماها با همکاری اتحادیه ها تشدید نظارت می شوند تا شرایط مدیریت و کنترل بهتر فراهم گردد.
وی اضافه کرد: ۱۵ تیم بازرسی مشترک میان اصناف و دادستانی بر روند اجرای پروتکل ها نظارت می کنند و از طرفی هم پیشنهاداتی درباره جبران زیان های اصناف داریم که به ستاد ملی عرضه خواهیم کرد.
تزریق واکسن به گروه های بالای ۶۰ سال تهران طی ۲۰ روز آینده
وی همینطور از تزریق واکسن برای گروه سنی بالای ۶۰ سال در تهران ظرف ۲۰ روز آینده در صورت تأمین واکسن اطلاع داد.
استاندار تهران تصریح کرد: در مورد تأمین واکسن ۸۱ مرکز تجمیعی فعال است و فقط روز گذشته ۴۴ هزار واکسن تزریق شد؛ در نمایشگاه بین المللی هم هماهنگی های لازم انجام شده تا غرفه هایی برای تزریق واکسن اختصاص دهد.
محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در استان تهران در ابتدا ۶۸ تا ۷۰ ساله ها ثبت نام کردند اما از روز گذشته امکان ثبت نام برای افراد ۶۰ سال به بالا هم فراهم گردید.
وی تصریح کرد: یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت تهران بالای ۶۰ سال سن دارند که برپایه پیامک ارسالی، می توانند به مراکز برای تزریق واکسن رجوع کنند.

به قول استاندار تهران، با عنایت به آمارها برای همه گروه های سنی به اندازه کافی واکسن وجود دارد و امیدواریم در ۲۰ روز آینده به تمامی افراد بالای ۶۰ سال واکسن تزریق شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظهر امروز ۲۷ تیر اعلام نمود: ۱۹۵ نفر دیگر از هموطنان طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا جان باختند.