پیام فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا به مناسبت روز پزشک نقش آفرینی در شرایط فوق العاده خطیر انتشار کرونا نصاب ایثارگری های جامعه پزشکی را به اوج رساند

به گزارش فست فود باز عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی با تبریک و تهنیت روز پزشک، به حضور فرد فرد جامعه شریف و مسئولیت شناس پزشکی ایران ادای احترام کرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل این پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی
وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا
هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است (آیه ۳۲ سوره مائده)
جایگاه طبیب و پزشک و اهمیت جامعه پزشکان از دیرباز در کشور ما مورد توجه بوده و ارزش ویژه آن در فرهنگ دینی و ملی ایران، مورد اهتمام و قدرشناسی در تراز حکما بوده است.
همراهی کادر درمان و به ویژه طبیبان حاذق ایرانی با مردم و ارزش های مورد توجه مردم در حوادث سالهای منتهی به انقلاب اسلامی و به طور ویژه در طول دوران پر فراز و نشیب دفاع مقدس که با ایثارگری و جانفشانی جامعه پزشکی و شهادت برخی از پزشکان شریف ایرانی همراه شد، بر ارج و منزلت این مجموعه در ذهن و قلب ایرانی ها افزود و بموازات آن با توسعه آموزش پزشکی در کشور، و تربیت نسل جدید پزشکان جوان و شکوفائی آنان در چارچوب شبکه های بهداشت و درمان در جای جای میهن، نقش جامعه پزشکی را در منظومه توسعه انسانی جامعه ایران در چند دهه اخیر، برجسته و متمایز ساخت.
هجوم بی امان ویروس منحوس کرونا به مناطق مختلف عالم و همچون میهن عزیز ما، رستاخیز دیگری برای خانواده بزرگ درمان رقم زد و در طول بیشتر از یک سال و نیم اخیر، جهادی نفس گیر و خطیر را برای دفاع از سلامت جامعه و فرد فرد هموطنان بر دوش پزشکان ایرانی و همکاران شریفشان استوار ساخت. نقش آفرینی در این شرایط فوق العاده خطیر که علاوه بر همه دشواری ها، شهادت تعداد زیادی از پزشکان شریف و خدوم را به دنبال داشت، نصاب ایثارگری های جامعه پزشکی را به اوج رساند و افتخاری جاودان را برای این مجموعه عزیز و گرانقدر رقم زد.
حالا همزمان با روز پزشک و بعنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، با آرزوی علو درجات و سعادت جاودانی برای پزشکان شهید و صبر و اجر برای خانواده محترم ایشان، فرصت را مغتنم می شمارم و با ادای احترام به حضور فرد فرد جامعه شریف و مسئولیت شناس پزشکی ایران، روز پزشک را به یکایک پزشکان عزیز و حاذق ایرانی، تبریک و تهنیت می گویم./

عبدالرضا رحمانی فضلی – وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا

/

منبع:

About Author