نگرش متفاوت زنان و مردان نسبت به نتایج پاندمی کرونا

به گزارش فست فود باز نتایج یک تحقیق نشان می دهد: مردان و زنان، خطرات ناشی از بیماری کووید-۱۹ را به شیوه متفاوت درک می کنند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، متخصصان آمریکایی اخیرا در یک بررسی مشاهده نمودند زنان و مردان به شیوه متفاوت در مورد تاثیرات بیماری کووید-۱۹ نگرانی دارند.
مردان بیشتر در ارتباط با نتایج مالی ناشی از همه گیری نگران هستند و ترس زنان بیشتر در مورد نتایج ناشی از این بیماری روی سلامت است.
متخصصان در این بررسی تحقیقی را به شکل آنلاین انجام دادند تا احساسات، رفتارها و انتظارات در رابطه با جنسیت و همه گیری را ارزیابی کنند.
آنان اظهار داشتند: زنان نسبت به مردان بیشتر در مورد خطرات بیماری کووید-۱۹ برای سلامت ابراز نگرانی کرده اند. همینطور مردان به نسبت زنان بیشتر در مورد تاثیرات اقتصادی همه گیری ترس داشته اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از هندوستان تایمز، متخصصان آمریکایی تاکید کردند: نتیجه حائز اهمیتی که این بررسی به دنبال داشت این است که افراد در موارد همه گیری، نگرانی های اقتصادی و بهداشتی را همزمان دارند. ما می دانیم اقدامات پیشگیرانه مانند ماسک زدن در این مواقع موثرند و باور داریم پیامهایی که مردم را به انجام این اقدامات پیشگیرانه ترغیب می کند، نه تنها بر پیامدها و مزایای سلامتی تاکید دارد بلکه مزایای اقتصادی را هم تأمین می کند چون که رعایت نکات بهداشتی، امکان مهار هرچه بیشتر ویروس و در نتیجه امکان از سرگیری فعالیت های اقتصادی را فراهم می سازد.

منبع:

About Author