وزیر بهداشت: تزریق واکسن در هفته به بالای ۱۰ میلیون دز می رسد

فست فود باز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه تا اختتام هفته جاری آمار واکسیناسیون کرونا به ۹ میلیون دُز می رسد اظهار داشت: میزان تزریق واکسن در هفته آتی به بالای ۱۰ میلیون دُز در هفته می رسد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر «بهرام عین اللهی» پنجشنبه شب در بازدید از مرکز واکسیناسیون تالار قرآن همدان با اعلان اینکه رکود جهانی تزریق واکسیناسیون در ایران شکسته شد اضافه کرد: هفت میلیون و ۷۰۰ هزار دُز واکسن از شروع هفته جاری تا حالا تزریق شده است که آمار واکسیناسیون در کشور به ۴۰ میلیون دُز رسید.
وی افزود: میزان تزریق واکسن تا تیرماه به پنج میلیون دُز رسیده بود اما از تیرماه تا حالا در مدت یک و نیم ماه ۳۵ میلیون دُز تزریق شده است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره بازگشایی دانشگاه ها نیز اظهار داشت: همه اساتید دانشگاهها واکسینه شدند و تزریق واکسن به دانشجویان هم از هفته گذشته شروع شده است.
عین اللهی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی از ۱۵ مهر بازگشایی می شود، اما درباره وزارت علوم باید مسئولان وزارتخانه متبوع تصمیم گیری کنند با این وجود کوشش برای بازگشایی تمامی دانشگاه ها تا دو سه هفته آتی است.
وی افزود: بازگشایی مدارس مستلزم واکسینه شدن تمامی دانش آموزان است که مقدمات واکسینه شدن این گروه سنی نیز درحال فراهم شدن است.
عین اللهی اظهار داشت: داشتن کارت واکسن برای دریافت برخی خدمات یا ورود به مکان های پر تجمع همچون فرودگاه الزامی است چونکه احتمال سرایت بیماری در این مکان ها زیاد است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر «بهرام عین اللهی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر پنجشنبه در بدو ورود به استان همدان از مرکز واکسیناسیون شماره یک شهرستان اسدآباد بازدید کرد.
بازدید از روند واکسیناسیون در تالار قرآن شهر همدان از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در این سفر بود.
همچنین دکتر «بهرام عین اللهی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این سفر در ستاد کرونا استان همدان در محل استانداری حضور یافت.

About Author