رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با كرونا: در واکسیناسیون به مرز ۵۰ میلیون رسیده ایم

به گزارش فست فود باز رییس جمهور با اشاره به نزدیک شدن آمار واکسیناسیون به حدنصاب ۷۰ درصدی جمعیت هدف در جامعه، اظهار داشت: امروز به نقطه ای رسیده ایم که بجای اعمال محدودیت های جدید باید درباره رفع محدودیت ها برنامه ریزی و تصمیم گیری نماییم، اما باید مراقب باشیم که در اجرای دقیق شیوه نامه های بهداشتی سستی ایجاد نشود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به هفته دفاع مقدس و همین طور تسلیت اربعین حسینی، اظهار داشت: رمز عبور از مشکلات کشور برخورداری از روحیه بسیجی و جهادی و همان روحیه ای است که دفاع مقدس را اداره و آن روزهای سخت را به روزهای روشن پیروزی تبدیل کرد.
رئیس جمهور با اعلان اینکه اگر روحیه جهادی به میدان بیاید نه فقط کرونا که همه سختی ها و مشکلات پشت سرگذاشته خواهد شد، اظهار داشت: با کوشش های باارزش انجام شده برای واکسینه کردن سراسری به ۵۰ میلیون رسیده ایم و لازم است برای کسب وکارها مطابق شرایط جدید برنامه ریزی شود.
رئیسی همین طور با قدردانی از دست اندرکاران طرح شهید سلیمانی گفت: این طرح باید با سرعت ادامه یابد چونکه نظام بهداشتی کشور را از جایگاه واکنشی و انفعالی به موضع فعال در مقابل گسترش بیماری ارتقا داده است.
رئیسی اشاره کرد: نکته مهم در کنار گسترش واکسیناسیون این است که رعایت شیوه نامه های بهداشتی کاهش پیدا نکند. اعمال قانون و نظارت بر اجرای شیوه نامه ها همزمان با گسترش واکسیناسیون باید تشدید شود تا واکسیناسیون سراسری به نحو احسن اثربخش باشد.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل دقیق ورود و خروج افراد از کشور، اظهار داشت: افرادی که در این کنترل ها مشکوک به مبتلاشدن باشند حتما باید قرنطینه شوند.
رئیسی با اعلان اینکه محدودیت های هوشمند باید جای محدودیت ها و تعطیلی کسب وکارها را بگیرد و این مساله نیازمند برنامه ریزی دقیق است، اظهار داشت: سامانه هوشمند طراحی شده برای کنترل کرونا باید به شکل آزمایشی اجرا شود و همه دستگاهها با هماهنگی کامل اطلاعات لازم برای تکمیل این سامانه را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.
رئیس جمهور با استقبال از پیشنهاد استفاده از کارشناسان هوش مصنوعی در تکمیل این سامانه گفت: نکته مهم دیگر، تهیه پیوست اطلاع رسانی درباره کارآمدی این سامانه است تا همزمان با اجرای آزمایشی سامانه از عملکرد آن اطمینان حاصل شود و به نگرانی ها درباره عملکرد آن نیز پاسخ داده شود.
رئیسی اظهار داشت: مسئولان کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا و همه کسانی که تریبون در اختیار دارند باید با اطلاع رسانی دقیق جامعه را از شرایط جدید و اقتضائات آن و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی با وجود بهبود وضعیت و کاهش محدودیت ها اقناع کنند.
آیت الله رئیسی اضافه کرد: برای موفقیت این کار باید از رویکرد دستوری پرهیز شود و تبیین و اقناع سازی برای جلب همکاری بیش از پیش مردم در دستور کار قرار گیرد.
رئیسی همین طور با اشاره به تدابیر اجرا شده برای اعزام زوار اربعین با همکاری دولت عراق، اظهار داشت: با وجود تاکید فراوان، عده ای یا به سبب اطلاع نداشتن از محدودیت ها و یا به هر علت دیگری به سمت مرزها عزیمت کرده اند. موکداً تاکید می کنم که با این افراد که به عشق زیارت اباعبدالله الحسین(ع) به طرف مرزها رفتند در نهایت احترام و با حفظ کرامت برخورد شود و درباره محدودیت های موجود در تعداد سهمیه اختصاص داده شده از طرف دولت عراق باخبر و اقناع شوند.
رئیسی با اعلان اینکه باید خداوند را به خاطر کاهش آمار مبتلاشدن و فوتی های کرونا شکر نماییم، اظهار داشت: لازمه شکرگزاری به درگاه خداوند تلاش مضاعف برای کاهش آمار مبتلاشدن و جان باختگان و تسکین آلام مردم ناشی از این بیماری است.

منبع: