نشانه های مه مغزی اختلال شایع در بیماران کرونائی

از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ اختلال «مه مغزی» همچون عارضه هایی بوده است که بیشتر از گذشته با آن برخورد داشته ایم و در مورد آن صحبت شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، اختلال مه مغزی یکی از علایم اولیه عفونت کروناویروس است که حتی ممکنست برای مدت بسیار طولانی حتی بعد از پیموده شدن مرحله بهبودی باقی بماند. مه مغزی در حقیقت یک بیماری نیست بلکه اصطلاحی است که برای گروهی از علایم مانند کمرنگ شدن حافظه، ناتوانی در تمرکز، مشکل در پردازش اطلاعات، خستگی و افکار پراکنده به کار گرفته میشود.
جدا از کووید-۱۹، خیلی از اختلالات و شرایط دیگر مانند استرس و اضطراب میتوانند موجب ایجاد مه مغزی شوند که بعد از مدتی بصورت خود به خود برطرف می شود.
روزنامه تایمزآو ایندیا در گزارشی به تعدادی از علایم شایع اختلال «مه مغزی» پرداخته که آگاهی از آنها لازم است.
مشکل در تمرکز: عدم تمرکز علامت رایج اختلال مه مغزی است که در حدود ۳۰ درصد از مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ گزارش شده است. در این شرایط ممکنست فرد برای تمرکز روی ساده ترین کارها نیز مشکل داشته باشد. حتی اگر تلاش کنند تا روی کار متمرکز شوند، ممکنست برای آنان دشوار باشد که افکار خودرا متمرکز کرده و کار مورد نظر را با نهایت دقت به انتها برسانند.
کاهش قدرت تفکر: هنگامی که بافت مغزی تحت تاثیر کووید-۱۹ و دیگر بیماریها باشد، ممکنست قدرت تفکر شما نیز کند شود. ممکنست برای انجام کاری که قبل از این در ۱۰ دقیقه اختتام می یافت ۳۰ یا ۴۰ دقیقه زمان صرف کرد.
بروز مشکلات گفتاری: اختلال مه مغزی ممکنست بر مهارت مکالمه و نوشتن فرد تاثیر بگذارد. افرادی که گرفتار این اختلال می شوند ممکنست در پیدا کردن کلمه مناسب جهت استفاده در یک جمله گرفتار مشکل شوند.
مشکل در انجام همزمان چند کار: عدم تمرکز و کاهش قدرت تفکر می تواند انجام چندین کار را بطور همزمان برای فرد دشوار کند. حتی ممکنست پس از انجام یک کار ساده احساس خستگی کنید. همین طور ممکنست سطح کارآیی و عملکرد فرد کاهش پیدا کند برای اینکه تمرکز مغز روی چندین کار بطور همزمان دشوار است.

About Author