در طول ۲۴ ساعت گذشته؛ کرونا جان ۲۱۶ هموطن دیگر را گرفت

به گزارش فست فود باز مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۲۱ هزار و ۵۶۳ نفر رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، تابحال ۴۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۷۲۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۷ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۵۸۱ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۹ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۳۰۷ دُز رسید همینطور در شبانه روز گذشته بیشتر از ۸۹۸ هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
از روز گذشته تا امروز ۱۳ مهرماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۲۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۲۲ نفر از آنها هم بستری شدند.
براساس این گزارش، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۹۶۱ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۱۳۵ هزار و ۸۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و پنج هزار و ۶۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
تاکنون ۳۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۵۹۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
بنابراین گزارش، حالا ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
منبع:

About Author