اداره کل آموزش و پرورش قم اعلام کرد: دانش آموزان دوره های متوسطه برای واکسیناسیون کرونا اقدام نمایند

قم ـ ایرنا ـ اداره کل آموزش و پرورش استان قم در اطلاعیه ای درباب واکسیناسیون دانش آموزان اعلام نمود: دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه با مراجعه به سامانه «ثبت نام واکسیناسیون کرونا» برای واکسیناسیون اقدام نمایند.
به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، در این اطلاعیه آمده است: به استناد مصوبات هشتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا (۱۰ مهرماه جاری) و مصوبات یکصد و هفتمین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا (۱۴ مهرماه جاری) نظر به این که یکی از الزامات بازگشایی مدارس واکسیناسیون دانش آموزان است، دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه از ۱۵ تا ۱۸ مهرماه جاری با ورود به سامانه «ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و نوبت گیری برای واکسیناسیون کرونا اقدام نمایند.
در این اطلاعیه تاکید شده است: مراجعه دانش آموزان به مراکز واکسیناسیون همراه با یکی از والدین الزامی است؛ مراجعه به مراکز واکسیناسیون برمبنای نوبت گیری از سامانه سلامت امکان پذیر است و دانش آموزان باید پیش از مراجعه به مراکز واکسیناسیون صبحانه کامل میل نمایند.
وضعیت کرونائی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته بود، ۲۰ شهریورماه جاری در رنگ بندی جدید کرونائی کشور، به رنگ نارنجی کرونائی در آمد.
ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ بصورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک»، «فاصله گذاری اجتماعی» و «پرهیز از مسافرت های غیرضروری» سفارش شده است.
شهروندان برای طرح هر گونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند بمنظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و نیز ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir مراجعه کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.

About Author