وزیر نیرو: اعتبار برای تکمیل پروژه آی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج تخصیص می یابد

فست فود باز: ایرنا- وزیر نیرو روز جمعه در بازدید از پروژه در دست ساخت آی سی یو بیمارستان زینبیه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی استان بوشهر اظهار داشت: اعتبار لازم برای این پروژه تخصیص می یابد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اکبر محرابیان که به نمایندگی از رییس جمهوری و در قالب ششمین سفر استانی هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر سفر کرده است در این بازدید اعلام نمود: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه آی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج رضایت بخش نیست.
وی اضافه کرد: بعد از بررسی نهایی، پیگیری لازم برای تخصیص اعتبار مناسب این پروژه انجام می شود.
فرماندار دشتی اظهار داشت: پروژه بخش آی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج حالا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهره برداری از آن ۱۱۰ میلیاردریال اعتبار نیاز است.
عبدالله نادری اضافه کرد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز، این پروژه در یک سال آینده به بهره برداری می رسد.
به گفته نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو بعنوان نماینده آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری از شهرستان های دشتی و تنگستان بازدید می کند و مسائل و مشکلات شهرستان دشتی وتنگستان را مورد بررسی قرار خواهد داد.
دکتر غلامحسین کرمی اضافه کرد: دیدار با خانواده سردار شهید نادر مهدوی شهید مقابله با آمریکا درخلیج فارس، روژه های راهسازی در دست اجرای کاکی به شیخیان وپل جدید مند در این محور، اراضی کشاورزی حاشیه رودخانه مند، بازدید از جاده ناصری به شنبه و دولت آباد به زیارت ساحلی و خورموج به لاور شرقی ودشت پلنگ و همین طور بررسی مشکل کشاورزان و اختلاف ها برای تعیین محدوده رودخانه مند از برنامه های وزیر نیرو در این سفر است.
وزیر نیرو همین طور در این سفر از پروژه های جاده ای بین روستایی شهرستان دشتی، آب شیرین کن خورموج، راه ارتباطی بوشهر به فارس بوسیله فراشبند در شهرستان تنگستان، جاده ساحلی بوشهر از قطعه دلوار به شهرستان دیر، اسکله بندر دلوار، آب شیرین کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر بازدید می کند.
کرمی افزود: وزیر نیرو در این سفر مشکلات تامین آب آشامیدنی شهرستان های دشتی وتنگستان و تسریع در پروژه احدا سدهای دشت پلنگ وباغان در دشتی و تامین آب کشاورزی این شهرستان مورد بررسی قرار خواهد داد.
علی اکبر محرابیان وزیر نیرو که به نمایندگی از رییس جمهوری و در قالب ششمین سفر استانی هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر سفر کرده ساعتی قبل بمنظور بررسی مسائل و رفع مشکلات شهرستان های دشتی و تنگستان وارد شهر خورموج مرکز دشتی شد و مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت.
حضور در نشست شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق و شورای اداری استان بوشهر بخش دیگر از سفر یک روزه وزیر نیرو به این استان است.
در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر پنج وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رییس جمهوری را همراهی می کنند.
بر طبق برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان های گناوه و دیلم سفر می کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.
وزیران مورد اشاره که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.
همچنین دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرائی رییس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول نیز در بازدیدها، دیدارها و جلسات سفر رییس جمهوری به استان بوشهر آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.
رییس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم بامداد روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.
بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله بوشهر همچون برنامه هایی بود که رییس جمهوری بعد از ورود به بوشهر انجام داد.

منبع:

About Author