سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت: کارت دیجیتال صادر شده وزارت بهداشت تنها مدرک معتبر واکسیناسیون است

به گزارش فست فود باز سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادر شده از طرف وزارت بهداشت است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، علی شریفی زارچی روز شنبه در این نامه به شهرام آدم نژاد نوشت: عطف به نامه شماره ۷۸۹/۱۰۰ مورخ ۱۶ / ۶ / ۱۴۰۰ جناب آقای دکتر عین اللهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می رساند تنها مدرک دارای اصالت واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال واکسن صادرشده از طرف وزارت متبوع می باشد که بوسیله سامانه salamat.gov.ir صادر شده باشد.

در این نامه تاکید شده است: لازم به ذکر است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت ازطریق یک گوشی تلفن همراه اسکن شود.

زارچی اضافه کرد: در صورت اصالت کارت، صفحه ای با نشانی https: //vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می دهد. خواهشمند است دستور فرمائید موضوع فوق به تمامی آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت های ذیربط منعکس گردد.

وی اشاره کرد: مقتضی است اطلاع رسانی مناسب به مشتریان این شرکتها به شکلی صورت گیرد که حداقل دو هفته پیش از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام نمایند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را بوسیله فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری فرمایند.

منبع:

About Author