وزیر بهداشت : واردات واکسن ادامه دارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه البته آمادگی کامل را برای مبازره با کرونا در موج ششم داریم، اظهار داشت: خوشبختانه تابحال ۱۲۰ میلیون دز واکسن وارد کشور شده که همچنان تا اواسط آبان ماه ادامه دارد و قطعا به ۱۸۰ میلیون دز خواهد رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، بهرام عین اللهی روز سه شنبه در حاشیه یادمان نخستین سالگرد شهادت شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی در بیمارستان شهید لبافی نژاد، با اشاره به اینکه طبق برآورد دانشمندان نه تنها در ایران بلکه در جهان، موج ششم کرونا در آبان ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: این نگرانی را داریم و می دانیم که بطور قطع ایجاد خواهد شد؛ البته ما آمادگی کامل برای مبازره با بیماری کرونا در موج ششم را داریم، در همین راستا حالا بیمارستان ها از نظر وضعیت دارویی، دستگاههای تنفسی در آماده باش هستند تا بتواینم با این بیماری مبارزه نماییم.
مردم پروتکل ها را رعایت کنند
وزیر بهداشت افزود: به مردم عزیز سفارش می نماییم حتما پروتکل هایی که به آنها عادت کرده ایم را رعایت نمایند. خیلی از بیمارانی که در موج پنجم مبتلا شدند در تجمع ها و مراسم های مختلف حضور داشتند. حالا که در روزهای ماه ربیع هستیم و مراسم های مختلفی برگزار می گردد ما را مقداری نگران می کند و سفارش می نماییم عزیزان حتما مراقب خود بوده و نکات بهداشتی را رعایت نمایند.
واکسیناسیون ما کافی نیست
عین اللهی افزود: خوشبختانه در کشور ما مردم با یک حرکت جهادی، آمار بی نظری را رقم زدند که امروز سازمان های بین المللی تعجب کرده اند که چه اتفاقی افتاده است که حجم واکسیناسیون در ایران تا این اندازه رشد کرده است. از مرداد ماه تابحال حدود ۷۰ میلیون دز واکسن تزریق شده است. اگر می خواستیم فقط از سیستم های خود استفاده نماییم بطور قطع یک سال زمان لازم بود اما با تلاش و حرکت های مردمی و به صحنه آمدن آنها واکسیناسون با این سرعت در حال انجام می باشد.
وی با تکیه بر این که هنوز واکسیناسیون ما کافی نیست و برای آنکه خیالمان راحت شود حتما باید به ۸۰ درصد مردم دو دز واکسن تزریق شود، اظهار نمود: حالا در تزریق دز اول به ۷۵ درصد و در دو دز به حدود ۳۵ درصد رسیده ایم که تا ۸۰ درصد فاصله داریم، ازاین رو پروتکل ها همچنان باید رعایت شوند.
تاکنون ۱۲۰ میلیون دز واکسن وارد کشور شده است
وزیر بهداشت به میزان واکسن وارد شده به کشور اشاره و اظهار داشت: خوشبختانه تابحال ۱۲۰ میلیون دز واکسن وارد کشور شده است که همچنان تا اواسط آبان ماه ادامه دارد و قطعا به ۱۸۰ میلیون دز خواهد رسید. از نظر میزان واکسن اصلا نگران نیستیم و به اندازه کافی وارد شده و می شود؛ چون جان مردم برای ما خیلی اهمیت دارد به واردات شتاب داده و هرچقدر لازم باشد واردات را ادامه می دهیم.
عین اللهی با اشاره به اینکه تولید واکسن های داخلی شتاب گرفته، اظهار داشت: علاوه بر واکسن برکت که ۳ تا ۴ ماه گذشته تایید شده، امروز واکسن های رازی، سیناژن و فخرا هم به تولید رسیده اند و فکر می کنم در آینده با افزایش تولید هیچ نگرانی در واکسیناسیون نداشته باشیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم با تلاش جمعی در آینده مرگ و میر را به حداقل برسانیم. حدود ۲۳۰ نفر از کادر سلامت ما به خاطر ایثارگری ها به شهادت رسیدند که به خانواده آنها تبریک و تسلیت می گویم، این امر نشان دهنده این است که ما یک حکومت مردمی هستیم و این مردم هستند که تا پای جان برای بزرگ شدن کشور تلاش می کنند.

About Author