وزارت بهداشت: هلال احمر تنها وارد کننده واکسن از چین است

به گزارش فست فود باز مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درمورد انتشار مطلبی در یکی از روزنامه های کشور در خصوص واردات واکسن چینی توسط بنیاد برکت اعلام نمود که تنها مجموعه وارد کننده واکسن از چین به کشور، هلال احمر بوده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز یکشنبه خاطرنشان کرد: از آغاز دولت سیزدهم، روند تأمین واکسن کرونا در کشور به خوبی پیش رفته و هلال احمر در کنار سایر دستگاه ها و شخص رئیس جمهور و معاون اول وی، در این فرایند نقش اساسی داشته است.
در ادامه این تکذیبیه تاکید شده است: مجموعه برکت در کنار سایر سازندگان واکسن داخلی، تلاشهای ارزشمند ای در جهت ساخت واکسن کووید۱۹ کرده و چنین حاشیه سازی هایی آن هم از جانب رسانه های رسمی کشور، تخریب تولید داخلی و اعتماد عمومی نسبت به واکسن ایرانی است ازاین رو انتظار است رسانه ها در انتشار اخبار مهم بخصوص در حوزه واکسن و سلامت، دقت عمل داشته باشند و بعد از بررسی صحت و سقم آن، نسبت به انتشار چنین اخباری اقدام نمایند.
در تکذیبیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمده است: حالا که استقبال مردم عزیز و شریف ایران اسلامی از واکسیناسیون عمومی ضد کووید۱۹ نسبتا مناسب بوده، نیاز است برای افزایش پوشش واکسیناسیون و ایجاد ایمنی جمعی حاصل از واکسیناسیون رسانه ها در کنار گروههای مرجع، راهبرد تشویقی را به جای رویکرد تخریبی در پیش بگیرند تا کشور و مردم ایران زودتر از شر این ویروس منحوس رهایی پیدا کرده و شاهد رونق اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی در جامعه باشیم.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، جمعیت هلال احمر امروز(یکشنبه) آخرین محموله ۶ میلیون دزی واکسن کرونای خریداری شده را وارد کشور وارد کشور کرد.
این محموله سی ودومین محموله وارداتی هلال احمر از زمستان سال ۱۳۹۹ تا کنون است.
به گفته کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر این جمعیت، در مجموع ۱۱۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن وارد کشور کرده است.

About Author