کسبه مسجد جامع در تقدیر از استاندار یزد؛ پلیس توریسم قسمتی از مشکلاتمان را حل کرد

فست فود باز: یزد استاندار جدید یزد گلایه چند ساله ی اهالی بافت تاریخی درباب مشکلات امنیتی و تامین امنیت این بخش از شهر را پیگیری و بالاخره با همکاری نیروی انتظامی، مدتی پیش شاهد استقرار پلیس توریسم در بافت تاریخی شهر بودیم، در همین راستا تعدادی از کسبه این منطقه از شهر با برگزاری مراسمی از این اقدام مسئولانشان قدردانی کردند.
هرچند محل فعلی استقرار پلیس توریسم در بافت تاریخی و در محل خیابان مسجد جامع یزد بصورت موقت با حضور استاندار و در امتداد تامین امنیت و برقراری نظم با رویکرد توجه ویژه به گردشگران راه اندازی شده ولی مقرر است محلی دائمی به همین دلیل ایجاد شود.
پلیس توریسم که مطالبه مردم بود، توانست قسمتی از مشکلات موجود را برای کسبه و مردم محلی حل کند و همین مسئله منجر گردید تا کسبه و مردم ساکن در بافت جهانی یزد خصوصاً محله مسجد جامع، با تدارک مراسمی از زحمات و توجه ویژه استاندار به گردشگری، بافت تاریخی و پیگیری مسائل این حوزه خصوصا در بدو قبول مسئولیت قدردانی کنند.
البته کسبه در محضر استاندار از وجود مشکلات خصوصا پابرجا بودن خیلی از مسائل قبلی گلایه کردند و با تاکید بر اینکه تداوم کارهای پلیس توریسم تا حالا بخش زیادی از این مشکلات را حل کرده، خواهان حل و فصل مابقی مسائل موجود در بافت شدند.
مردم ضمن رضایت از عملکرد استاندار در این بازه کوتاه با توجه نشان دادن وی به گردشگری و تاکیدات ویژه وی برای پیگیری این مباحث، خواهان پیگیری مشکلات عموما زیرساختی با مشارکت دستگاه های متولی شدند.
مردم نامه ای شامل ذکر مشکلات به وجود آمده تهیه کرده و به استاندار و متولیان امر تقدیم کرده و خواهان پیگیری استاندار به دستور استاندار شدند.
در این نامه مردم ضمن ابراز خرسندی از انتصاب استانداری پیگیر مسائل گردشگری، مسائلی شامل لزوم کنترل ترددها و مشکلات ترافیکی، ساماندهی موتور سیکلت ها، مشکلات اتباع، دستفروشان و متکدیان، نصب سطل های زباله و تامکین فضای سبز و ساماندهی تعدادی از املاک وقفی موجود در بافت جزو مسائلی بود که در این نامه عنوان شده است.
«مهران فاطمی» استاندار یزد، سردار «عباسعلی بهدانی فر» فرمانده نیروی انتظامی استان، «سیدمحمد رستگاری» فرماندار یزد و «سیدمصطفی فاطمی» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد جزو مسئولانی بودند که مردم به سبب اقدامات مطلوبشان از آنها تقدیر کردند.

منبع:

About Author