بهره برداری از ۱۲ دستگاه تجهیزات پزشکی در بیمارستان رازی بیرجند

فست فود باز: ۱۲ دستگاه تجهیزات پزشکی پیشرفته به ارزش ۲۰۳ میلیاردریال در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی رازی بیرجند به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از این تجهیزات پزشکی اظهار داشت: در بیش از یک سال و نیم اخیر که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و جهان، کشور و همه ابعاد حوزه علوم پزشکی را متاثر از خود ساخته، سعی شده تا سایر امور دانشگاه خصوصاً در زمینه درمان تحت تاثیر قرار نگیرد و روند توسعه و پیشرفت متوقف نشود هرچند که بالاخره متاثر بوده است.
محمد دهقانی اضافه کرد: در طول این مدت پروژه های مختلفی با تلاش همکارانمان در واحدهای تابعه دانشگاه تکمیل شده و قسمت عمده آن به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: بخش زیادی از پروژه های ساختمانی در زمینه بهداشت، فوریت های پزشکی و بیمارستانی همچون بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه تکمیل شده و آماده تحویل از جانب پیمانکار است و درخواست تجهیزات آن هم صورت گرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: اورژانس و آی سی یو بیمارستان شهید آتشدست نهبندان تکمیل شده است و منتظر تجهیزات آن هستیم همین طور در ۲ هفته گذشته برخی از پروژه ها در شهرستان فردوس راه اندازی شد و در قاین هم پروژه های مختلفی را داریم که آماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد: حدود ۳۵ پروژه تجهیزاتی و ساختمانی با ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان های استان آماده بهره برداری است.

دهقانی درباره ارزش ریالی تجهیزات بیمارستان رازی اظهار داشت: ارزش ریالی تجهیزاتی که امروز در بیمارستان رازی افتتاح شد، ۲۰۳ میلیاردریال است که قسمتی از این تجهیزات بوسیله سازمان جهانی بهداشت در اختیار وزارتخانه قرار گرفته و با رایزنی هایی که بوسیله دانشگاه انجام شد، تحویل ما شده است.
وی گفت: قسمتی از این تجهیزات از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بطور مستقیم خریداری شده و بخشی هم بوسیله هیات امنای صرفه جویی ارزی با پیگیری های صورت گرفته، تحویل شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: تجهیزات پزشکی که برای بیمارستان رازی تامین شده، در ارتقای کمی و کیفی ارائه خدمات به مردم در مرکز استان موثر است.
رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم گفت: تجهیزات پزشکی ارزشمندی که امروز در بیمارستان رازی بهره برداری می شود به ارائه خدمات مناسب تر و تخصصی تر به بیماران در سطح استان منجر خواهد شد.
امین الله گلرو دستگاه نویگیشن جراحی مغز را همچون این تجهیزات برشمرد و اظهار داشت: لازم است از پیگیری های معاون آموزشی دانشگاه برای تامین این دستگاه تشکر کنم و امروز شاهد انجام نخستین عمل با این دستگاه هستیم.
دستگاه اکمو، اکو کاردیو گرافی بوسیله مری، الکتروآنسفالوگرافی، رادیولوژی دیجیتال پرتابل، دندانپزشکی تحت بیهوشی، کرایواستات، اکو کاردیوگرافی پرتابل، تجهیزات کار درمانی، هود پاتولوژی، ونتیلاتور و مانیتورینگ از دیگر تجهیزات پزشکی هستند که در بیمارستان رازی بیرجند بهره برداری شد و ارزش ریالی این دستگاهها در بازار آزاد ۲۰۳ میلیاردریال است که بوسیله سازمان جهانی بهداشت، هیات امنای ارزی و اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده است.

منبع:

About Author