سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تحقیق و تفحص از تخصیص یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا بررسی گردید

به گزارش فست فود باز سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در نشست امروز گزارش دیوان محاسبات درباب درخواست تعدادی از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص نسبت به اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا بررسی گردید.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدمهدی مفتح» در گفت وگویی در تشریح نشست امروز سه شنبه کمیسیون متبوع خود اظهار داشت: در این نشست پس از ارائه گزارش عملکرد کمیته های تخصصی کمیسیون درباب درخواست تعدادی از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ نسبت به اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا بحث و بررسی انجام شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اشاره کرد: درخواست کنندگان تحقیق و تفحص دو سوال را مبنی براینکه چه میزان ارز در این خصوص تصویب و چه میزان پرداخت شده است را مطرح کرده بودند، که قبل از این بررسی و پیگیری پاسخ های این دو سوال را از دیوان محاسبات کل کشور خواسته بودیم و امروز آنها گزارش خودرا در این مورد ارائه کردند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود: پس از بحث و بررسی در این نشست مقرر شد، با متقاضیان تحقیق و تفحص از اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا صحبت شود تا در صورت اقناع آنها از گزارش دیوان محاسبات موضوع درخواست تحقیق و تفحص خاتمه پیدا کند، در غیراینصورت آنها سوال و درخواست خودرا شفاف تر بیان کنند.
وی اضافه کرد: در ادامه نشست غلامرضا مولابیگی و سیدمحمد هادی راجی نامزدهای حقوقدان شورای نگهبان که از طرف رییس قوه قضائیه مطرح شده اند، در جلسه حضور یافته و ضمن تشریح سابقه و برنامه های خود به سوالات نمایندگان پاسخ دادند. مقرر است، فردا در جلسه علنی از میان این دو حقوقدان با رای وکلای ملت یک نفر انتخاب گردد.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار نمود: مسوولانی از شرکت ملی گاز و بنیاد مسکن در این جلسه حضور بهم رساندند تا ابهام میان دو دستگاه درباب آسفالت روستاها پس از گازکشی حل شود. طبق ضوابط شرکت ملی گاز پس از حفاری روستاها برای لوله کشی باید هزینه آسفالت آنرا هم تامین کند و هزینه آنرا به بنیاد مسکن ارائه کند.
مفتح افزود: بنیاد مسکن در این نشست معتقد بود، پول قابل دسترسی بابت این مساله از طرف شرکت ملی گاز به آنها پرداخت نشده است اما مسئولان شرکت ملی گاز اعلام کردند، طبق لیستی پول آسفالت را به بنیاد مسکن در استانها پرداخت کرده اند. پس از بحث و بررسی مقرر شد، با بررسی های بیشتر مشخص شود، مبالغ پرداخت شده به میزان خسارت وارده بر اثر حفاری ها هست یا خیر، تا خیابان های روستایی به خوبی آسفالت شوند.
منبع:

About Author