محدودیت های کرونائی کشورها برای واکسینه نشده ها

فست فود باز: مقامات تعدادی از کشورها محدودیت های جدیدی را برای افراد واکسینه نشده در نظر گرفته اند و این درحالیست که خیلی از مسئولان بهداشتی در کوشش برای افزایش واکسیناسیون مقابل کرونا هستند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریها، احتمال ابتلای افراد واکسینه نشده به کروناویروس پنج برابر بیشتر از افرادی است که واکسینه شده اند و ۱۰ برابر بیشتر در معرض مرگ و میر ناشی از کرونا هستند.
اتریش یکی از کشورهایی است که به اعمال محدودیت برای افراد واکسینه نشده اقدام نموده و بگفته صدراعظم این کشور، تمامی افراد ۱۲ سال به بالا که در مقابل کروناویروس واکسینه نشده اند از امروز (دوشنبه) قرنطینه می شوند چونکه تنها ۶۵ درصد افراد واجد شرایط به تزریق واکسن کووید-۱۹ اقدام نموده اند.
دولت سنگاپور نیز هفته گذشته اعلام نمود که پوشش خدمات درمانی برای افرادی که به انتخاب خود در مقابل کرونا واکسینه نشده اند از هشتم دسامبر متوقف می شود.
دولت نیوزلند همین طور از الزامی شدن واکسیناسیون نیروی کار آگاهی داده و کسب وکارهایی همچون آرایشگاهها، کافه ها و سالن های ورزشی باید اطمینان حاصل کنند که کارکنان آنها واکسینه شده اند تا بتوانند فعالیت داشته باشند.
در نیو ساوت ولز، استرالیا نیز افراد بالای ۱۶ سال که در مقابل کرونا واکسینه نشده اند دیگر مجاز به حضور در محل سکونت اشخاص دیگر نیستند.
همین طور در بعضی از ایالت های آلمان واجدین شرایط واکسیناسیون که از این کار سر باز زده اند از حضور در اماکن سرپوشیده مانند رستوران ها منع می شوند.
به گزارش فست فود باز به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، برمبنای آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز، حدودا ۴۰ درصد از جمعیت جهان بطور کامل در مقابل کروناویروس واکسینه شده اند.

منبع: