فست فود باز: ترکیه با بروزرسانی مقررات سفر به این کشور، مسافرانی را که کارت واکسن کرونا دارند، از عرضه گواهی منفی تست PCR معاف کرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، ترکیه که از آغاز همه گیری کرونا، کمترین محدودیت و سختگیری را برای ورود اتباع خارجی به این کشور اعمال کرد و سفر را به عرضه تست منفی PCR و دریافت کد سلامت یا HES منوط کرد، اینک با وسعت واکسیناسیون، در مقررات ورود به این کشور، بازبینی داشته است.
برپایه آخرین اعلام ترکیه، تمام مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ترکیه باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی ایران تست PCR داده باشند و گواهی منفی تست کرونا به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند. لیست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https: //health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.
مسافران دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و QR code که از آخرین نوبت واکسن فایزر/ مدرنا/ جانسون/ آسترازنکا/ سینوفارم/سینواک آنها ۱۴ روز گذشته باشد از عرضه تست PCR معاف خواهند بود.
همینطور مسافران بالای شش سال پیش از پرواز باید در لینک https: //register.health.gov.tr به صورت آنلاین ثبت نام کرده و کپی از تاییدیه نهایی و QR تشکیل شده را به همراه داشته باشند.
مسافران با تابعیت افغانستانی دارای اقامت ترکیه با اجازه «اقامت کاری» می توانند با رعایت شرایط فوق از کشور ایران به ترکیه سفر کنند.
طبق اعلام سازمان فرهنگ و گردشگری ترکیه در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۱، ایرانیان در میان اتباع خارجی، بیشترین سفر را به ترکیه داشته اند. استانبول، آنتالیا و وان سه مقصد اصلی گردشگران ایرانی در ترکیه است.

منبع: