هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

مقامات هند می گویند باتوجه به تعداد بالای افرادی که در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده اند، برنامه ای برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا نداشته و معتقدند که هم اکنون تزریق دو دز این واکسن مصونیت کافی را به وجود می آورد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، با افزایش منابع واکسن، تعدادی از پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند از دولت این کشور خواسته اند تا مانند خیلی از کشورهای غربی برنامه ای در خصوص تزریق دز یادآور واکسن کووید۱۹ را برای افراد لطمه پذیر و در معرض خطر در نظر بگیرد با این وجود مقامات این کشور بیشتر تمرکز خودرا روی تکمیل تزریق دو دز این واکسن برای ۹۴۴ میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۲۲) گذاشته اند.
برمبنای آمارهای رسمی، تاکنون، ۸۱ درصد از بزرگسالان در هند دستکم یک دز واکسن کووید۱۹ و ۴۳ درصد نیز هر دو دز این واکسن را دریافت کرده اند. با این وجود واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۸ سال هنوز در این کشور شروع نشده است.
سیاست هند اکنون ایجاد مصونیت کووید۱۹ برای بزرگسالان در این کشور با تکمیل برنامه تزریق دو دز این واکسن است.
بگفته مقامات هند با توجه به این که بیشتر افراد در این کشور بطور طبیعی نیز به کووید۱۹ مبتلا شده اند و ایمنی حاصل از مبتلاشدن به این بیماری را نیز دارند، تزریق دو دز واکسن کرونا کافی است.
با این وجود گزارش ها حاکیست که این تصمیمات هنوز نهایی نشده و گفتگوها بین مقامات برای تصمیم گیری نهایی ادامه دارد.
هند بیشترین موارد مبتلاشدن و مرگ و میر ناشی از عوارض مبتلاشدن به کووید-۱۹ در جهان را در ماه های آوریل و مه میلادی گزارش کرد و همین طور برمبنای آمارهای رسمی، حدود ۷۰ درصد از جمعیت هند نیز تا ژوئیه سال جاری میلادی (۲۰۲۱) به کووید۱۹ مبتلا شده اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری رویترز، این کشور تا کنون بیش از ۳۴.۵ میلیون مورد مبتلاشدن به کووید۱۹ و بیش از ۴۶۵ هزار مورد مرگ ناشی از عوارض مبتلاشدن به این بیماری را به ثبت رسانده است.

About Author