طی ماه های آینده انجام می شود؛ برگزاری ۶ مرحله کاپ آسیایی و جهانی تیروکمان

فست فود باز: فدراسیون جهانی تیروکمان برگزاری دو مرحله کاپ آسیا و چهار مرحله جام جهانی را در تقویم ۲۰۲۲ خود نهایی کرده اما هنوز برنامه ایران برای اعزام نماینده به این رقابت ها نهایی نشده است.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین و حضور در آن با اهمیت ترین برنامه کمانداران ایران برای یک سال آینده است. این در حالیست که برمبنای تقویم مصوب فدراسیون بین المللی تیروکمان برای سال آینده میلادی، تا قبل از این بازی ها چند مرحله کاپ آسیا مسابقات جام جهانی هم برگزار می شود که قاعدتا فدراسیون ایران در امتداد آماده سازی برای بازی های آسیایی، حضور در بعضی از این رویدادها را در برنامه خواهد داشت.
این رقابت ها از فروردین ماه سال آینده با برگزاری مرحله نخست کاپ آسیا در سال ۲۰۲۲ شروع می شود. پس از این رقابت ها و تا قبل از بازی های آسیایی یک مرحله دیگر کاپ آسیا و چهار مرحله مسابقات جام جهانی برگزار می شود.
برنامه این رویدادها به این شرح است:
* مرحله اول کاپ آسیا: هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ – تایلند
* مرحله اول جام جهانی: هفته اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ –
* مرحله دوم کاپ آسیا: هفته سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰- عراق
* مرحله دوم جام جهانی: هفته چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰- چین
* مرحله سوم جام جهانی: هفته اول تیرماه ۱۴۰۰ – فرانسه
* مرحله چهارم جام جهانی: هفته چهارم تیرماه ۱۴۰۰- کلمبیا
به گفته امید نجاری سرپرست تیم های ملی تیروکمان هنوز برنامه ای برای اعزام کمانداران به این رویدادها مصوب و نهایی نشده است اما اساسا بررسی آن در دستور کار خواهد بود.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اولویت فدراسیون تیروکمان بازی های آسیایی چین و حضور کیفی در این بازی هاست. از این رویدادهای مصوب هم می توان بعنوان قسمتی از برنامه آماده سازی ملی پوشان بهره برد در صورتی که به تصویب نهایی برسد.
نجاری اشاره کرد: باید ابتدا برنامه سرمربیان تیم های ملی برای حضور در بازی های آسیایی ارائه شود، برنامه پیشنهادی باید در ستاد بازی های آسیایی طرح و بررسی شود و برمبنای نتایج حاصله و شرایط فدراسیون، حضور در کاپ های آسیایی و جام های جهانی یا قسمتی از آنها تصویب می شود.
سرپرست تیم های ملی تیروکمان با یادآوری این که کمانداران بتازگی در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی بنگلادش شرکت داشتند، اظهار داشت: دور جدید تمرینات و اردوهای آماده سازی آنها تا یکی دو هفته دیگر شروع می شود. اساسا بموقع برنامه آماده سازی ملی پوشان تا یک سال آینده و زمان بندی آن مشخص خواهد شد.

منبع:

About Author