بیش از ۲۵۹ میلیون بیمار کووید در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تا حالا به ۲۵۹ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۱۸ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۱۸۳ هزار و ۶۰۱ نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است همین طور ۲۳۴میلیون و ۴۰۰ هزار و ۶۵۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۳ هزار و هند با بیش از ۴۶۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۸، ۸۳۵، ۲۱۶ ۷۹۶، ۳۱۹ ۲ هند ۳۴، ۵۳۵، ۷۶۳ ۴۶۶، ۵۸۴ ۳ برزیل ۲۲، ۰۳۸، ۷۳۱ ۶۱۳، ۲۴۰ ۴ انگلیس ۹، ۹۳۲، ۴۰۸ ۱۴۴، ۱۳۷ ۵ روسیه ۹، ۴۰۰، ۸۳۵ ۲۶۶، ۵۷۹ ۶ ترکیه ۸، ۶۲۴، ۵۸۰ ۷۵، ۴۴۳ ۷ فرانسه ۷، ۴۵۰، ۶۹۱ ۱۱۸، ۶۵۳ ۸ ایران ۶، ۰۸۸، ۰۰۹ ۱۲۹، ۱۷۷ ۹ آلمان ۵، ۴۷۲، ۹۴۹ ۱۰۰، ۱۶۰ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۱۷، ۶۳۳ ۱۱۶، ۴۱۵ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۶ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۴۰۸ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۸۸ هزار و ۹ مبتلاشدن و ۱۲۹ هزار و ۱۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.