سردار سلامی: فداکاری دو ساله نیروهای بهداشتی و درمانی در تاریخ کشور بی سابقه است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: فداکاری دو ساله کادر درمان در تاریخ کشور بی سابقه است و با تاکید مقام معظم رهبری تا انتهای کار در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، سردار سرلشکر حسین سلامی در دیدار با بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: کرونا با همه مشکلات و مصیبت هایی که ایجاد کرد اما سبب همدلی بیشتر مردم شد و پیوند عمیق تری بین کادر درمان و مردم بوجود آمد. زیباترین فداکاری ها را در طول این مدت شاهد بودیم.
وی افزود: شخصیت سازی جدید و زیبایی از جامعه توسط کادر بهداشت و درمان شکل گرفت و همکاری و تعامل بین سپاه، کادر درمان و مردم قبل از پیش، نمایانگر شد. نگرش مثبت جامعه نسبت به خادمان حوزه سلامت و سپاه پاسداران، تقویت شد.
سردار سلامی اظهار داشت: احترام و توجه به بیماران توسط پزشکان در شفابخشی آنها، تاثیر بسیار زیادی دارد. نیروهای بهداشتی و درمانی در وضعیت کرونا، بسیار مظلوم واقع شدند و فداکاری مثال زنی داشتند که لازم است کوشش های بی وقفه و سخت کوشانه آنها بیشتر منعکس شود.
وی اشاره کرد: سرعت واکسیناسیون کرونا در کشور خصوصاً در ماه های اخیر، بسیار عالی بود. گرچه تهیه واکسن هم مهم بود اما رکوردهای واکسیناسیون کرونا در ایران بسیار باارزش است. پوشش واکسیناسیون کرونا در ایران، افزایش قابل توجهی یافت که این سبب افزایش اعتبار ایران شد و این اعتبار در زمینه پزشکی، اعتبار مردم را هم بالا برد. این موفقیت ها اساسا تصادفی نیست و در این شرایط، همه باید مراعات نماییم که شرایط مدیریت شده کرونا در کشور، ادامه داشته باشد تا برای پیک های بعدی بیماری، نگرانی کمتری داشته باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: نیروهای بهداشتی و درمانی در طول این مدت فداکاری های زیادی داشتند و نمونه این مجاهدت ها را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.
سردار سلامی اظهار داشت: باید بر روی واکسن های داخلی تمرکز کرده و از پتانسیل تولیدات دانشمندان بهادار ایران اسلامی استفاده نمائیم. سپاه پاسداران نیز برنامه های بسیار خوبی در این عرصه دارد. زیرساخت های تولید واکسن را فراهم نموده ایم و منتظر صدور مجوزهای مورد نیاز هستیم.
وی اضافه کرد: موقعیت، موفقیت و جایگاه دولت برای ما بسیار مهمست البته در همه دولت ها تلاش خودرا کرده ایم تا موفقیت های دولت، موجب سربلندی و افتخار انقلاب اسلامی شود.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد: برمبنای آمارها خصوصاً در زمینه واکسیناسیون و کنترل کرونا، وزارت بهداشت در دولت سیزدهم در طول این مدت کوتاه، عملکرد درخشانی داشته است.
سردار سلامی اظهار داشت: دغدغه دولت و سپاه پاسداران، محرومیت زدایی است. برای رفع محرومیت و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق کمتر برخوردار، علاوه بر تربیت و استفاده از نیروهای بومی، وزارت بهداشت و سپاه پاسداران می توانند نسبت به ساخت و راه اندازی مراکز درمانی بسیار پیشرفته اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: بهره مندی از فرهنگ کار جهادی در جامعه پزشکی، امر مهمی است که می تواند به محرومیت زدایی در زمینه پزشکی کمک نماید. کار جهادی علاوه بر حل مشکلات مناطق کمتر توسعه یافته از نظر دسترسی به خدمات پزشکی، می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روحیات جامعه پزشکی داشته باشد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: وزارت بهداشت در کنار بالا بردن مهارت های پزشکی و اطلاعات علمی جامعه نسبت به سلامت، به مسائل فرهنگی، اخلاقی و معنوی نیز توجه دارد. در دین مبین اسلام، احیای یک نفر، احیای بشریت است بدین سبب سلامت، موضوعی فرامذهبی، فرا منطقه ای و فراجغرافیایی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار با اهدای لوحی، از تلاش ها و همکاریهای گسترده سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین در کنترل کرونا و واکسیناسیون قدردانی کرد.

About Author