یك متخصص بیماری های عفونی در چین تاكید كرد ۳ خاصیت خطرناک امیکرون

یکی از خطرناک ترین خاصیت های سویه جدید کرونا، تغییرات زیاد در ویروس می باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، با استناد به نتایج نظرخواهی از متخصصان که توسط شرکت “هوان کوانگ” انجام شد، یکی از خطرناک ترین خاصیت های سویه جدید کرونا، تغییرات زیاد در ساختار ژنی ویروس می باشد.
بگفته ژانگ ونهونگ، مدیر بیمارستان بیماریهای عفونی “هواشان” در دانشگاه فودان به سبب تغییرات زیاد ساختاری، قدرت حیات ویروس بیش از سویه قبلی می شود.
یکی دیگر خاصیت های سویه اُمیکرون سرعت شیوع آنست. بنا بر این است که خیلی از کشورها می کوشند با بستن مرزها مانع از ورود این سویه به داخل کشور بشوند.
سومین خاصیت سویه جدید ویروس کرونا، نابودی ایمنی ضدکروناست که در بدن شخص (پس از مبتلاشدن یا واکسیناسیون) شکل گرفته است.
متخصصان چینی با بررسی داده های واکسیناسیون در بریتانیا و سایر کشورهایی که درصد بالای واکسیناسیون را داشته اند، خاصیت سوم را عنوان کردند.
به گفته پژوهشگران چینی، فعلا جمع بندی نتایج درباره خطرناک بودن اُمیکرون زود است و نیاز به وقت بیشتری برای مطالعه و بررسی این سویه جدید ویروس کرونا دارد.
به گزارش اسپوتنیک، گفتنی است اُمیکرون، نام یک سویه از ویروس کروناست که بتازگی در بوتسوانا در جنوب آفریقا شناسایی شده و بنظر می رسد در این کشور خصوصاً در استان شمالی گائوتنگ با دو کلانشهر پرتوریا و ژوهانسبورگ، شیوع یافته است. این سویه بسیار واگیردار با کدگذاری B.۱.۱.۵۲۹ شناسایی شده که سازمان جهانی بهداشت آنرا اُمیکرون نامیده است.