سازمان جهانی بهداشت: تابحال فوت ناشی از سویه امیکرون گزارش نشده است

به گزارش فست فود باز سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: با وجود گسترش سویه جدید کروناویروس معروف به اُمیکرون، تابحال فوت ناشی از این سویه گزارش نشده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در بحبوحه هشدارها نسبت به این که سویه اُمیکرون می تواند بر روند بازیابی وضعیت اقتصادی جهانی تاثیر منفی داشته باشد، اعلام نمود: این سویه دستکم در ۳۸ کشور جهان شناسایی شده اما هیچ مورد فوت ناشی از آن گزارش نشده است.
ایالات متحده و استرالیا همچون تازه ترین کشورهایی هستند که انتقال بومی سویه اُمیکرون را گزارش کرده اند و شیوع این سویه باعث شده مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آفریقای جنوبی از سه میلیون نفر فراتر رود.
سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که ممکنست هفته ها طول بکشد تا مشخص شود مسری بودن سویه اُمیکرون به چه میزان است، آیا سبب بروز نوع شدید بیماری می شود و روش های درمانی و واکسیناسیون تا چه میزان در مقابل آن موثر هستند.
“مایکل رایان”، رییس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: در تلاش هستیم به سوالات موجود در ارتباط با این سویه پاسخ دهیم.
بنابر اعلام این سازمان، تا روز گذشته (جمعه) مورد فوت ناشی از مبتلاشدن به سویه اُمیکرون گزارش نشده است اما گسترش این سویه هشدارهایی را در پی داشته چونکه احتمال دارد طی چند ماه آتی بیش از نیمی از موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در اروپا به سویه اُمیکرون اختصاص یابد.
به گزارش فست فود باز به نقل از روزنامه گاردین، بررسیهای اولیه پژوهشگران در آفریقای جنوبی حاکی از آنست که سویه اُمیکرون در مقایسه با دو سویه دلتا و بتا، سه برابر بیشتر احتمال دارد سبب ابتلای مجدد شود.

منبع:

About Author